Album Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

Rozpoczynamy realizację zapowiadanego wcześniej projektu albumu komiksowego. Jego ideą jest ukazanie prac trójmiejskich artystów związanych z komiksem i Pracownią Komiksową. Będzie on wydany w kolorze, w formacie A4, na około 48 stronach. Koszt jego produkcji w całości zostanie pokryty ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to szansa do zaprezentowania swojego warsztatu, dla wielu również może być to pierwsza okazja do wydania swoich prac. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi komiksu do współpracy przy tworzeniu tego albumu. Każdy niezależnie od sławy, umiejętności, stylu i doświadczenia może nadesłać nam swoje prace spełniające wymagania przedstawione poniżej:

- 4 strony A4 zbioru prac lub pojedynczej historii (kolor lub czarno białe) dostarczone w formie elektronicznej w jakości min. 150dpi (zalecane 200-300dpi);

- tematyka prac powinna być związana z trójmiastem (morzem, historią, życiem codziennym etc.) lub z samym komiksem (Pracownią Komiksową, tworzeniem komiksów, autorami, imprezami komiksowymi itp.). Nie jest to jednak wymóg bezwzględny. Możemy również zaakceptować inne prace;

- do prac powinna być dołączona notka biograficzna autora wraz ze zdjęciem (zostaną umieszczone w albumie);

- oczywiście osoby nadsyłające muszą być autorami prac, posiadać do nich prawa oraz zgodzić się na ich publikację w albumie.

 

Artyści nie poniosą żadnych kosztów wydania albumu. Każdy kto przyczyni się do jego powstania otrzyma pamiątkowy egzemplarz. Album nie będzie nigdzie sprzedawany - będzie go można jedynie otrzymać "za zasługi dla Pracowni Komiksowej". Planowana wielkość nakładu zależeć będzie od kosztów produkcji.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu i zapoznania się z detalami naszego projektu. Zastrzegamy sobie prawo do wydrukowania w albumie tylko wybranych z nadesłanych prac.

Termin nadsyłania prac mija z końcem września.

 

Komentarze (6)
Komiksowe Trójmiasto
 Oceń wpis
   

Oto bardzo krótkie sylwetki ludzi komiksu związanych z trójmiastem.

Listę naszą otwiera oczywiście Janusz Christa - chyba najbardziej znany polski rysownik komiksowy. Urodził się w 1934 roku w Wilnie, jednakże praktycznie całą swoją twórczość związał z trójmiastem. Pisał dla Wieczora Wybrzeża, Świata Młodych, wydano ponad 30 jego albumów. Aktualnie mieszka w Sopocie.

profesor Jerzy Szyłak - pracownik Uniwersytetu Gdańskiego, teoretyk literatury i filmoznawca. Autor dziesiątek scenariuszy komiksowych i książek poświęconych komiksowi i filmowi.

Jan Plata-Przechlewski - urodzony w 1959 roku. Zajmuje się komiksem oraz fantastyką.  Jego najbardziej znany cykl to Wampirus Wars.

Jacek Federowicz - satyryk i aktor. Mniej znany jako autor komiksów, które podobnie jak jego programy i audycje były poświęcone satyrze.

Jacek Frąś - urodzony w 1977 roku - autor rysunków i krótkich form komiksowych. Zdobywca wielu nagród, oraz perkusista.

Sławomir Jezierski - współtwórca Kicia Przystojniaka. Rysował do Playboya, Świata Komiksu, Super Boom! i Wieczoru Wybrzeża.

Radosław Kleczyński - scenarzysta i rysownik. Razem ze Sławomirem Jezierskim tworzył Kicia Przystojniaka.

Marek Lachowicz - twórca Człowieka Paroovki. Specjalizuje się w przedstawianiu historii abstrakcyjnych postaci i absurdalnego humoru.

Mateusz Skutnik - grafik komputerowy i twórca komiksów. Współpracował z Jerzym Szyłakiem. Stworzył m.in. komiks Rewolucje.

Krzysztof Wyrzykowscy - urodził się w 1975 roku w Bydgoszczy, studiował w Gdańsku i tu aktualnie mieszka. Jest projektantem w agencji reklamowej. Twórca komiksów Pomarańczowy Deszcz, Los Lobos, Marionetki, Dies Irae.

Janusz Wyrzykowski - młodszy brat Krzysztofa. Również zamieszkały w Gdańsku. Publikował w magazynie Kontra.

Wojciech Olszówka - rysownik komiksów i scenarzysta. Współpracuje z Wieczorem Wybrzeża i Dziennikiem Bałtyckim.

Tomasz Mering - autor komiksów, miłośnik akwareli. Mieszka w Wejherowie

Jakub Babczyński - urodzony w 1980 roku, rysuje do scenariuszy Jerzego Szyłaka. Debiutował na łamach gdańskiego magazynu Vormkfasa.

Ola Spanowicz - mieszka w Wejherowie, ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży. Zajmuje się malarstwem.

January Misiak - urodzony w 1972 roku w Szczecinie. Zajmuje się komiksem, rysunkiem satyrycznym i malarstwem olejnym.

Bernard Sznajder - urodzony w 1982 roku. Jego prace ukazywały się w magazynach AQQ, Fenix, Komiks Forum.

Jakub Rebelka - zdobywca wielu nagród na łódźkich OKTK. Jego komiksy ukazywały się w AQQ, Komiks Forum, Antologii komiksu i Czerwonym Karle.

Więcej o naszych rysownikach można znaleźć w Antologii komiksu polskiego. Oraz na ich prywatnych blogach i stronach internetowych.

Komentarze (3)
O mnie
komiks
Biblioteka Manchattan Gdańsk - Wrzeszcz ul. Grunwaldzka 82 80-001 poniedziałek - sobota 9:00 - 21.00

Ankieta
Jaką działalność powinna rozwinąć pracownia?
organizacja warsztatów
organizacja imprez jak Bałtycki Festiwal Komiksu
wypożyczanie komiksów i powiększanie księgozbioru
wydawanie komiksów młodych zdolnych rysowników
organizacja wystaw i spotkań autorskich
Najnowsze wpisy
2014-09-23 14:05 Warsztaty Komiksowe w Pracowni
2014-07-25 20:11 Wyniki Konkursu
2014-07-23 10:43 Następny Dyskusyjny Klub Komiksu
2014-07-23 10:15 Nagrody GDAK 2014
2014-05-16 12:55 Konkurs Na Pasek Komiksowy