komiksowa majówka w GCH Manhattan
 Oceń wpis
   

Przedstawiamy plan komiksowej majówki:

sobota 21. maja

- giełda komiksów (11:00 - 18:00). Każdy może przyjść sprzedać swoje zbiory komiksów, lub też zakupić interesujące go pozycje. Swój udział zapowiedzieli właściciele dużych trójmiejskich kolekcji, więc będzie w czym wybierać;

- wojny komiksowe dla rysowników (13:00 - 16:00) - zobacz jak zawodowcy rywalizują ze sobą w wojnach komiksowych!

- stoiska rysunkowe dla dzieci (13:00 - 17:00) - zostaw swoją pociechę pod opieką rysowników. Niech da upust swoim artystycznym zdolnościom.

niedziela 22. maja

- giełda komiksów (13:00-17:00) - dalszy ciąg handlu komiksami

- warsztaty komiksowe dla dzieci (13:00 - 17:00) - nauka rysunku, tworzenia komiksów, prostych animacji i wiele innych atrakcji

- wojny komiksowe dla dzieci (15:00 - 16:00) - tym razem to dzieci będą mogły zmierzyć się w turnieju z nagrodami

- konkurs wiedzy o komiksie dla dzieci (14:30 - 16:00)

- rozdanie nagród w konkursie Manhattanu na komiks (informacje dostępne na Facebookowej stronie Manhattanu). Nadal też można głosować na najlepsze komiksy w tym konkursie - zapraszamy do wyrażenia swojej opinii - to od Was zależy komu przypadną nagrody!

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Komentarze (0)
GCH Manhattan i komiksiarze
 Oceń wpis
   

Manhattan we Wrzeszczu rozpoczął współpracę z trójmiejskim środowiskiem komiksowym. Zaczynamy powoli, ale stopniowo rozkręca się to coraz bardziej.

Najpierw były niedzielne warsztaty dla dzieci, o czym wielu mogło poczytać na Facebooku. Teraz planujemy coś z dużo większym rozmachem.

1. Konkurs z nagrodami na profilu manhattanu jest ogłoszony konkurs na dokończenie historii komiksowej. Nagrody są bardzo cenne. Skuter, sprzęt elektroniczny i inne. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. Konkurs bazuje na wykorzystaniu gotowych wzorów, więc umiejętność rysowania nie jest kluczowa. Liczy się pomysł.

2. Kolejne warsztaty dla dzieci odbędą się 21-22 maja. Oczywiście w GCH Manhattan. O godzinach będziemy jeszcze informować. Jednak już teraz serdecznie zapraszamy.

3. Giełda komiksów. W tych samych dniach (21-22 maja) każdy będzie mógł przyjść do Manhattanu i sprzedać lub kupić komiksy. Przygotowane zostaną stanowiska dla chętnych do drobnego handlu. Nie często zdarza się taka okazja, więc radzimy z niej skorzystać. Swoją obecność potwierdzili już kilku posiadaczy ogromnych kolekcji.

4. Eventy i inne konkursy. To nie koniec współpracy komiksiarzy z Manhattanem. Będzie tego dużo więcej, część jeszcze wymaga ustaleń, dlatego śledźcie na bieżąco naszą stronę i strony Manhattanu.

Będzie się działo :)

Komentarze (1)
Świąteczna Wystawa
 Oceń wpis
   

Komentarze (0)
Konkurs na komiks o Janie Heweliuszu - wyniki
 Oceń wpis
   

W roku 2011 obchodzić będziemy Rok Jana Heweliusza przypadający w 400 rocznicę urodzin wielkiego gdańskiego astronoma. Z tej okazji Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku ogłosiła konkurs na komiks propagujący życie i osiągnięcia tej wybitnej postaci. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, a zgłoszenia zostały nadesłane z różnych zakątków Polski, a nawet Europy, gdyż jedna z prac dotarła do nas aż z Mediolanu.

Jury konkursu w składzie: Bogdan Ruksztełło-Kowalewski (przewodniczący), Wojciech Birek, Grzegorz Janusz, Jacek Frąś, Tomasz Kołodziejczak, Marta Szadowiak, Monika Mikołajczyk oraz Natalia Gromow (sekretarz), po długich i burzliwych obradach dokonało wyboru zwycięskiej pracy konkursowej w drodze głosowania. "Uczeń Heweliusza" Krzysztofa Trystuły i Macieja Jasińskiego został doceniony przez znawców sztuki komiksowej, ze względu na oryginalny scenariusz, efektowne postaci i odważne podejście do życiorysu gdańskiego astronoma. Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki, więc jury zdecydowało się przyznać honorowe wyróżnienia Jakubowi Martewiczowi z Przygodzic za "Komiks o Janie Heweliuszu" oraz Bartłomiejowi Glazy z Wejherowa za pracę pod tytułem "Catalogus Stellarum Fixarum czyli Księgi Gwiazd".

 

Kontakt do organizatorów konkursu:

Natalia Gromow
Dział Marketingu i PR WiMBP w Gdańsku
Targ Rakowy 5/6
80-806 Gdańsk
tel. 58 301 07 22
508 327 320
promocja@wbpg.org.pl

Marta Szadowiak
Komitet Obchodów Roku Jana Heweliusza
tel. 502 404 394
marta@projektpr.pl

 

Komentarze (3)
wrześniowe aktualności
 Oceń wpis
   

Oto lista naszych planów na najbliższe tygodnie:

I. Wróciliśmy do naszych starych godzin pracy: zapraszamy w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10:00 do 18:00. W środy i soboty - nieczynne!

 

II. WARSZTATY (proszę zwrócić uwagę na daty PIERWSZEGO spotkania)

poniedziałki 14:00 - 18:00 - dzień gier planszowych, RPG i oczywiście naszego klubu Go.

wtorki 16:30 - 18:00 - warsztaty komiksowe - prowadzi Jacek Frąś. Rozpoczynamy 21. IX.i

czwartki 16:30 - 18:00 - język francuski - prowadzi Katarzyna Dorobek - kontynuacja kursu dla początkujących. Rozpoczynamy 14.X.

piątki 16:30 -18:00 - warsztaty rysunkowe - prowadzi Jakub Babczyński. Rozpoczynamy 20.IX.

III. 9. października - Projekt 24h - trzecia (u nas przynajmniej) edycja międzynarodowej inicjatywy organizowanej przez Scota McClouda. Zapraszamy wszystkich rysowników. Jedyne co trzeba zrobić, to skontaktować się z nami i potwierdzić swoje przybycie. Zaczynamy w sobotę o 12:00, kończymy 24h później.

Tym razem stworzone komiksy zostaną wydane w dużo większym nakładzie. Temat przewodni podamy oczywiście dopiero w sobotę o 12:00.

 

IV. 23. październik - wielka niespodzianka dla fanów mangi i RPG (detale już wkrótce)

 

Przypominamy również o możliwości dostarczenia mam plansz do naszego albumu Komiksowania nr3. Termin ostateczny to koniec września.

 

Komentarze (1)
zwariowany lipiec
 Oceń wpis
   

Pracownia Komiksowa zaprasza na zwariowany Lipiec!

W związku z rozpoczętymi wakacjami Pracownia Komiksowa zaszalała! W raz z paroma znanymi organizacjami proponuje wam moc atrakcji na ten miesiąc:

- 06 lipca: Spotkanie po Baltikonowe, gdzie będzie można poskakać na DDRach, Pogadać, Pooglądać anime, poznać ciekawych mangowców! Dobrze się zabawić! Zapraszamy już od 12.00!!

- 09 lipca: Dzięki uczynności firmy REBEL będziemy mieli Dzień Planszówek! Od godziny 11.00 do zamknięcia Pracowni (a może i dłużej jak się ładnie uśmiechniecie ;) ) będzie można grać i dobrze się bawić :). Przewidziane planszówki to: Munchkin, Dungen Lords, The Start are right, Puerto Rico, Lost City, Rummy, Palce w Pralce, Carcassone, Ticket to Ride, Abalone, Blefuj, Dixit, Neuroshima, Osadnicy, Football Ligertto, Thumbling Dice, Jungle Speed, Pentago, Gemblo, Cywilizacja, Hoop!, Wilki i Owce, Samuraj, Dominion, Zlot czarownic, KAPITAN BOMBA!

- 15 lipca: Dzięki Zardzewiałowemu Toporowi oraz ich akcji "Wakacje z Fantastyką" odbędzie się LARP Maria "Scareface". Zapraszamy wszystkich chętnych LARPowiczów do wyśmienitej zabawy!:)

- 16 lipca: Zapraszamy wszystkich mangowców na nockę pełną wrażeń. Zaczynamy o godzinie 18.00 i do białego rana bawimy się wklimatach meido. Przewidziane, panele, konkursy z nagrodami, wiedzówki, zabawa, zabawa i jeszcze raz zabada do białego rana. Prosimy osoby niepełnoletnie o przyniesienie pozwolenia od rodziców na przebywanie na nocce meido w Pracowni Komiksowej!

- 30 lipca: Azumi Project od 12:00 do późnych godzin wieczornych, planuje zrobić w Pracowni swój dzień, gier i zabaw. Więcej szczegółów.

- od 12 do 16 lipca: przewidziany jest seans z serialem GTO (Great Teacher Onizuka) z aktorami! Sens będzie puszczany codziennie od godziny 13.00 :) Serdecznie zapraszamy do obejrzenia najlepszej naszym zdaniem serialowej ekranizacji mangi.

Mamy nadzieje, ze atrakcje przewidziane na ten miesiąc się podobają i szumnie przybywać na nie będziecie :)

Pracownia Komiksowa mieści się na Suchaninie na ul. Paderewskiego 11. Dojechać można z Gdańska Wrzeszcza 199 oraz 115, natomiast z Gdanska Głównego 130, 184 :) Otwarte mamy od godziny 9-17 w wakacje.

 

Komentarze (1)
Komiksownia nr 3
 Oceń wpis
   

Kilka dni temu na Bałtyckim Festiwalu Komiksu mieliśmy premierę albumu: Komiksownia nr2. Już teraz mamy przyjemność ogłosić plany wydania kolejnego albumu.

Detale:

- pracę może nadesłać każdy rysownik i rysowniczka (jako że staramy się promować pomorskich rysowników najlepiej aby była to osoba z trójmiasta i okolic)

- praca powinna mieć od 2 - 6 stron (czarno-biała lub kolorowa)

- rozdzielczość 300 dpi format A4 pliki najlepiej tif lub można zeskanować u nas.

- termin oddania prac 30 września 2010

 

Album zostanie wydany na koniec jesieni 2010. Będzie on wydany jako kolorowy w formacie A5 (mimo to prace prosimy przysyłać jako A4!)

Motyw przewodni albumu to: AUTOPROMOCJA RYSOWNIKA

Komentarze (0)
Aktualności na wakacje
 Oceń wpis
   

1. Zaczynamy od najważniejszego wydarzenia, czyli Bałtyckiego Festiwalu Komiksu. Już w ten weekend  (26-27 czerwca) zapraszamy do budynku głównego Biblioteki przy Targu Rakowym 5/7 (10min od dworca głównego). Dokładny program na STRONIE FESTIWALU. Nie zabraknie również atrakcji na najmłodszych, giełdy i spotkań z wydawcami, no i oczywiście premiery naszego nowego albumu.

2. Zakończyliśmy wiosenną część naszych warsztatów. Na kolejne zapraszamy już we wrześniu. Nie oznacza to, że przez wakacje nic się u nas nie będzie działo... wręcz przeciwnie:

3. W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia Pracownia Komiksowa jest czynna w godzinach 9:00-17:00. W piątki będą odbywać się sesje Larpów, o których jeszcze będziemy detalicznie informować.

4. Będzie również czynne nasze kino - na początku wyświetlimy serial aktorski GTO powstały na podstawie słynnego anime (mangi). Składa się on z 12 odcinków i polecamy jego projekcję wszystkim naszym czytelnikom.

 

Komentarze (2)
Portal Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

Zwiększamy naszą aktywność w Internecie.

Możecie odnaleźć nas na facebooku, jak i również uruchomiliśmy portal naszej biblioteki oraz forum, na którym możecie się wypowiadać. Od dawna również można nas odwiedzić na naszej-klasie.

Działa również internetowy system rezerwacji komiksów. Detale jego funkcjonowania możecie poznać przychodząc do naszej biblioteki i aktywując swoje internetowe hasło.

 

 

Komentarze (0)
DKK - Strażnicy
 Oceń wpis
   

Zapraszamy wszystkich skorych do dyskusji w czwartek 13. maja na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone komiksowi "Strażnicy". Prowadzić będzie Przemek Zawrotny.

 

Komentarze (0)
Kajko i Kokosz - LARP
 Oceń wpis
   

Serdecznie zapraszamy fanów Mirmiłowa w sobotę 22. maja na rozegranie sesji rpg w klimatach komiksów Janusza Christy. LARP - (Live Action Role Play) przeznaczony będzie dla kilkunastu osób - każdy uczestnik wcieli się w jedną z postaci znanych komiksów o Kajku i Kokoszu. Nie jest wymagana żadna wiedza na temat gier RPG, a jedynie ogólna znajomość komiksów i postaci.

(przewidywany czas gry 4h)

zgłoszenia na gg (można również podawać swoje preferencje postaci): 4668102

 

Wprowadzenie:

Przez Mirmiłowo plotki szybko się rozchodzą, ostatnia przyjazdu posła królewskiego dotyczyła. Podobno przedstawić ma on plan zakończenia odwiecznych waśni pomiędzy mieszkańcami grodu a zbójcerzami. "Królewskie ultimatum" - tak szeptają pomiędzy sobą mieszkańcy. Niewielu spodziewa się sukcesu misji posła... a wielu nawet wietrzy w tym okazję do kolejnego podstępu zbójcerzy. Jaka będzie rzeczywistość? Czy Hegemon uściśnie dłoń Mirmiła? Czy Kokosz zje rekordową liczbę dzików, a oferma zostanie szczęściarzem? Co planuje Jaga i gdzie na całe noce znika kapral?

Zobaczymy w sobotę 22. maja o 11:00

 

 

Komentarze (0)
najbliższe spotkania w Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

1. Dnia 30 kwietnia 2010 o godzinie 16.00 odbędzie się sesja RPG systemu DnD (Dungeons and Dragons) prowadzone przez Kabata Filipa. Na sesje przewidziane jest miejsce dla sześciu osób, dlatego też liczy się kolejność zgłoszeń! Serdecznie zapraszamy na sesje ! Mocne wrażenia gwarantowane! :)

Przypominamy przy okazji, że w Pracowni Komiksowej mamy podręczniki do prawie wszystkich systemów do wypożyczenia bądź poczytania na miejscu!

Zgłoszenia przyjmujemy na pracowniane gg: 4668102

 

2. Dnia 29 kwietnia o godzinie 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie DKK (Dyskusyjnego Klubu Komiksowego). Spotkanie to będzie pod znakiem Strażników. Prowadzący dyskusje Przemysław Zawrotny przedstawi świat Watchmanów oraz zmusi do refleksji nawet największych przeciwników tego komiksu.  Serdecznie zapraszamy!

Komentarze (0)
Anime LARP
 Oceń wpis
   

Jak zwykle sobota z LARPami obrodziła w nowe atrakcje. W tą sobotę - 24.04.2010r o godzinie 10.00 zaczyna się LARP pod tytułem YATTA!
czas przewidziany: 3h
wymagania dla graczy: znać sztampowe anime chociaż troszkę: Dragon Ball, Yattamanów, Gigi Trotolla, Czarodziejski z Księżyca, Pokemon
Opis:

Witaj o zacny!

Jak zapewne wiesz światem wstrząsnęła niesamowita wiadomość. W okolicach pustyni pojawiła się ogromna dziura, a w niej metalowa kula. Nikt nie ma pewności co to jest. W okolicznych wioskach zaczęły ginąć dzieci i żółwie. Cały świat drzy w posadach. Dlatego też wysyłamy do Ciebie tą wiadomość drugi superbohaterze. Jesteś nam niezmiernie potrzebny by rozwikłać tą straszną zagadkę. Inni wielcy jak Pikachu, Son Goku, Czarodziejka z Księżyca, L już potwierdzili swoją obecność. A Ty? Pomożesz ratować świat?

 

Komentarze (5)
Warsztaty w Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

Od 19 kwietnia Pracownia Komiksowa rozpoczyna kolejny cykl warsztatów:

- poniedziałki 16:00-18:00 - nauka języka francuskiego dla początkujących - prowadzić będzie Pani Katarzyna Dorobek, która przez wiele lat mieszkała we Francji i związała się z tym krajem. Dla uczestników poza okazją poznania podstaw tego języka będzie to również możliwość zapoznania się z naszymi zbiorami komiksów francuskich. Warsztaty są przeznaczone głównie dla młodzieży i studentów.

- wtorki 16:00-18:00 - scenariusz i rysunek komiksowy - prowadzony przez Kubę Babczyńskiego. Warsztaty przeznaczone zarówno dla najmłodszych jak i bardziej doświadczonych rysowników, którzy chcieliby zapoznać się ze sztuką tworzenia komiksów.

- czwartki 16:00-18:00 - malarstwo i inne techniki tworzenia komiksu - troszeczkę bardziej zaawansowany kurs od wtorkowego - przeznaczony dla rysowników, którzy chcą podszkolić się w warsztacie. Prowadzić będzie Jacek Frąś.

- piątki 14:00-18:00 - klub gier - okazja aby pograć w GO, RPG i zapoznać się z wieloma innymi grami planszowymi dostępnymi w naszej bibliotece. Będzie to również dzień przewidziany na prezentacje filmowe w ramach DKK.

- druga sobota miesiąca 09:00-14:00 - kultura Japonii prowadzona przez Jaśminę Kotlarek - kontynuacja spotkań z zeszłego roku - do udziału w warsztatach zachęcamy szczególnie fanów mangi

- czwarta sobota miesiąca - w godzinach otwarcia pracowni - klub RPG, spotkania na wspólne sesje i LARPY rozgrywane w różnych systemach.

 

UWAGA ZE WZGLĘDU NA OGROMNE ZAINTERESOWANIE WARSZTATAMI, OBOWIĄZUJĄ NA NIE ZAPISY!

Osoby chętne uczestniczyć w warsztatach z języka francuskiego, rysunku i scenariusza komiksowego i malarstwa i innych technik... muszą koniecznie osobiście przyjść do naszej pracowni i zapisać się na stosowną listę. Ilość miejsc ograniczona! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty rozpoczynają się 19 kwietnia i potrwają w tej formie do połowy czerwca.

Wszystkie warsztaty są darmowe!

Komentarze (0)
Baltikon 2010
 Oceń wpis
   

Jako młodzi i prężni fani mangi, anime, rpg oraz komiksu pragniemy zaprosić was na konwent BALTICON 2010. Jest to już druga osłona naszej imprezy, jednakże w roku ubiegłym nosiła ona nazwę OLPICON. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja będzie stała na wysokim poziomie.

Konwent zaczyna się 10 kwietnia 2010 roku (tj. sobota) o godzinie 10:00 w szkole OLPI (Ogólnokształcącym Liceum Programów Indywidualnych) w Gdańsku Oliwie na ul. Polanki 124.

Atrakcje, których można się spodziewać to:

    * DDR, Taiko
    * Cosplay w każdej możliwej postaci wraz z sesjami zdjęciowymi
    * masa konkursów
    * kafejka cosplayowa
    * karaoke
    * Zajęcia z Para Para
    * Larp w klimatach mangowych
    * Japanesse Fashion z zajęciami praktycznymi
    * oraz wiele wiele więcej!


W nocy zapraszamy na maratony filmowe (horror, fantasy oraz anime).
Fanów gier zapraszamy do wzięcia udziału w sesjach RPG, gier bitewnych oraz zagrania w gry planszowe. Atrakcyjne nagrody czekają na uczestników turniejów Magic the Gathering, Jungle Speeda i innych. Specjalną atrakcją, jak co roku, będzie sesja LARP.
Łowcy białych kruków i kolekcjonerzy będą mogli zaopatrzyć się na kiermaszu zaś tych, którzy sami chcieliby się pozbyć własnych zasobów, zapraszamy na pchli targ.

Więcej szczegółów znajdziecie http://olpi.pl/baltikon/forum/viewtopic.php?t=21


 

Komentarze (1)
RPG w Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

Po raz pierwszy w Pracowni Komiksowej odbędzie się po raz pierwszy LARP poprzedzony prelekcją. Serdecznie zapraszamy na przygotowane z pasją zajęcia!

Program zajęc na tą sobotę (13.03.2010) to:

Prelekcja: Co to jest ludologia?

Pod koniec XX wieku gry stały się nowym medium, zajmują ważne miejsce w dzisiejszej cywilizacji. Dziedzina ta stała się zainteresowaniem wielu naukowców w Polsce i na świecie, W zainteresowaniach badaczy znajdują się nie tylko najpopularniejsze dziś gry komputerowe, dużo uwagi zwraca się również na gry fabularne, planszowe i inne. W Polsce badaniami dotyczącymi gier zajmuje się Polskie Towarzystwo Badania Gier, zrzeszające m.in. humanistów, ekonomów, psychologów i speców z innych dziedzin wiedzy. Czym zajmuje się ludologia, co może być dla badacza ciekawego w grach - o tym i kilku innych rzeczach będziecie mogli posłuchać podczas prelekcji Mariusza "Mario" Majchrowskiego, członka Polskiego Towarzystwa Badania Gier.

Rozpoczęcie: sobota, godz. 10.00, czas trwania ok. 45 minut.

LARP Arcanum "Wystawa"

 

Szanowne Panie, Szlachetni Panowie, mam zaszczyt zaprosić Państwa na Wielką Wystawę Nauki i Techniki, podczas której najznamienitsi inżynierowie zaprezentują Państwu swe wspaniałe i przedziwne machiny parowe i wszelkie inne zadziwiające wynalazki. Wystawa połączona jest z konkursem na najznamienitszą machinę, na najlepszych konstruktorów czekają nagrody.

Spotkanie odbędzie się dnia 13. marca bieżącego roku, o godzinie 11.00 w budynku Biblioteki Miejskiej.

Serdecznie zapraszamy!

Z pozdrowieniami,

Gilbert Bates, organizator Wystawy.

 

PS: Magom wstęp surowo wzbroniony!

Stroje w klimatach fantasy i steampunk mile widziane. Ewentualnie strój wieczorowy. W razie możliwości proszę o przyniesienie z sobą następujących przedmiotów: puste butelki, kartony, słoiki, kable, stary sprzęt elektroniczny itp.

Komentarze (3)
Dziewczyny też rysują komiksy
 Oceń wpis
   

Projekt „Dziewczyny też rysują komiksy!” organizowany przez Stowarzyszenie Arteria przy wsparciu Programu „Młodzież w działaniu” ma zachęcić dziewczyny do wyrażania się przez
sztukę, jaką jest komiks. Uczestniczki podczas marcowych i kwietniowych weekendów wezmą udział w praktycznych i teoretycznych warsztatach komiksowych, zajęciach z sitodruku, szablonów i tworzenia zinów komiksowych. Główny nacisk będzie położony na zdobycie przez uczestniczki praktycznych umiejętności związanych ze sztuką komiksową oraz wskazanie im możliwości
publikacyjnych, jak i promocję kobiecego komiksu. Prace zamiast do szuflad trafią na wernisaż,
a także do wieńczącej projekt publikacji. Partnerami projektu są: CSW Łaźnia, Stowarzyszenie Kultura Miejska, Gdański Archipelag Kultury, patronat nad działaniami objęło Biuro „Gdańsk
i Metropolia - Europejska Stolica Kultury 2016 Kandydat” oraz witryna Comix Grrrlz.

Na warsztaty zapraszamy serdecznie panie, panny, dziewczęta w wieku od 18 do 30 lat
z Trójmiasta i okolic zajmujące się wszelaką twórczością graficzną oraz pragnące tworzyć
komiksy. Podczas warsztatów dowiecie się więcej o pracy nad scenariuszem, zbieraniu
materiałów, obróbce komputerowej prac i o wielu innych aspektach związanych z pracą nad komiksem, a przede wszystkim każda z Was stworzy własną krótką historię komiksową.

Sesje warsztatowe:

•    warsztat tworzenia komiksów… teoria, praktyka i praca nad projektem komiksowym

Terminy: 20-21.03, 27-28.03, 25.04, prowadzący: Jacek Frąś

•    warsztat tworzenia zinów … czyli Do It Yourself! 

Termin: 17-18.04, prowadząca: Joanna Tomik

•    warsztat sitodruku i tworzenia szablonów… czyli jak jeszcze możecie wykorzystać
swoją twórczość komiksową

Termin: 10-11.04, 25.04, prowadzący: Marta Ciecholewska, Ewelina Hańć, Joanna Grochocka i Dominik Rudasz

Wernisaż prac powstałych podczas projektu odbędzie się 8 maja w Dworku Artura Gdańskiego
Archipelagu Kultury (Stacja Orunia).

Deklaracja udziału w warsztatach równa się z obecnością na wszystkich blokach warsztatowych
oraz wernisażu.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy pod adresem:

http://dziewczynytezrysujakomiksy.blogspot.com/

Zapisy: warsztaty.komiksowe@gmail.com

 

Kontakt:

Katarzyna Gumowska – 509 197 672

Kinga Kuczyńska – 600 235 106

Anna Miller – 502 559 813
 

Komentarze (0)
Regulamin konkursu na komiks o tematyce wojennej 1939-1945
 Oceń wpis
   

11 XII 2009 – 29 I 2010

Rysunek od zawsze szedł w parze z wielką historią. Jest on niewątpliwie jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów na opowiedzenie o rzeczach ważnych, ciekawych, a nierzadko trudnych. Historia opowiadana obrazem – czyli komiks coraz częściej pojawia się na lekcjach jako sposób upamiętniania istotnych wydarzeń. W tym roku obchodzimy 70. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Z tej okazji Stowarzyszenie Edukacji bez Granic  im. Wiceadmirała Unruga wraz z Liceum Plastycznym w Gdańsku Oliwie ogłasza konkurs na komiks zainspirowany wydarzeniami II Wojny Światowej.


1.    Celem konkursu jest wspieranie wychowania obywatelskiego aktywności edukacyjnej młodzieży dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego
2.    Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
3.    Prace muszą spełniać następujące warunki:
- objętość komiksu nie może przekraczać 4 stron w formacie A4
- komiksy mogą być wykonane w dowolnej kolorystyce i technice (rysunek, komputer, fotografia, itd.)
- tematyka prac powinna być ściśle związana z II Wojną Światową – kampania wrześniowa, działania wojenne na morzach, lądach i w powietrzu, okupacja, holokaust, powstanie warszawskie, odzyskanie niepodległości, itd.
- komiks powinien odnosić się do prawdziwych historycznych wydarzeń, wspomnień świadków historii (krewni, autorzy pamiętników, itp.).
- do pracy powinna być dołączona informacja o źródłach i autorach wspomnień, z których korzystał(li) twórca.
- wiek
4.    Komiks może być wykonany osobiście lub w zespołach 2, 3 – osobowych. Uczestnicy są zobowiązani dołączyć do pracy oświadczenie o oryginalności dzieła i samodzielności jego wykonania.
5.    Dopuszcza się konsultacje nauczycieli, specjalistów i fachowców w dziedzinie historii czy rysunku.
6.    Nagrody będą przyznawane w następujący kategoriach:
GRAND PRIX – praca najlepsza, dysponująca najlepszym scenariuszem i rysunkiem
MIEJSCE I MIEJSCE II MIEJSCE III WYRÓŻNIENIA
    Łączna pula nagród to 3000 złotych
    Dodatkowo laureaci GRAND PRIX oraz MIEJSCA I otrzymują dodatkowo roczne     stypendium w Liceum Plastycznym lub Ogólnokształcącej Szkole Sztuk     Plastycznych w Gdańsku Oliwie.
7.    W skład Jury wchodzą:
Maciej Wycinek (historyk), Andrzej Leszczyński (Liceum Plastyczne), Bogdan Ruksztełło-Kowalewski (Pracownia Komiksowa WiMBP w Gdańsku)
8.    Termin i miejsce składania prac:
komiksy należy wysłać do 29 stycznia 2010 na adres:
    Stowarzyszenie Edukacji bez Granic - PPP „Tęcza” `
    ul. Polanki 124 D
    80-308 Gdańsk Oliwa

Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród nastąpi w budynku szkoły dnia  12 lutego 2010. Towarzyszyć temu będzie atrakcyjna impreza komiksowa.
 

Komentarze (0)
Dni i godziny otwarcia w święta
 Oceń wpis
   

W związku ze zbliżającymi się świętami informujemy, iż Pracownia Komiksowa będzie otwarta w następujących dniach:

do 22 grudnia - otwarte w godzinach 11-19

od 23 do 27 grudnia zamknięte

od 28 do 30 grudnia - otwarte w godzinach 11-19

 31 grudnia - otwarte w godzinach 8-15

Przypominamy również o terminowym odnoszeniu książek do naszej biblioteki, gdyż bardzo zaostrzyliśmy nasza politykę ściągania kar i niektórzy mogą spotkać się z niemiłymi niespodziankami.

 

 

Komentarze (1)
warsztaty z Tomem Kaczyńskim
 Oceń wpis
   

Zapraszamy 15.12.2009 o godzinie 17:00 na warsztaty komiksowe z Tomem Kaczyńskim - rysownikiem od lat mieszkającym i pracującym w USA.

Zapraszamy wszystkich fanów komiksu. Twórców (nawet amatorów) zachęcamy do przyniesienia własnych prac.

Blog Toma

 

Komentarze (1)
1 | 2 | 3 | 4 |
O mnie
komiks
Biblioteka Manchattan Gdańsk - Wrzeszcz ul. Grunwaldzka 82 80-001 poniedziałek - sobota 9:00 - 21.00

Ankieta
Jaką działalność powinna rozwinąć pracownia?
organizacja warsztatów
organizacja imprez jak Bałtycki Festiwal Komiksu
wypożyczanie komiksów i powiększanie księgozbioru
wydawanie komiksów młodych zdolnych rysowników
organizacja wystaw i spotkań autorskich
Najnowsze wpisy
2014-09-23 14:05 Warsztaty Komiksowe w Pracowni
2014-07-25 20:11 Wyniki Konkursu
2014-07-23 10:43 Następny Dyskusyjny Klub Komiksu
2014-07-23 10:15 Nagrody GDAK 2014
2014-05-16 12:55 Konkurs Na Pasek Komiksowy