wrześniowe aktualności
 Oceń wpis
   

Oto lista naszych planów na najbliższe tygodnie:

I. Wróciliśmy do naszych starych godzin pracy: zapraszamy w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10:00 do 18:00. W środy i soboty - nieczynne!

 

II. WARSZTATY (proszę zwrócić uwagę na daty PIERWSZEGO spotkania)

poniedziałki 14:00 - 18:00 - dzień gier planszowych, RPG i oczywiście naszego klubu Go.

wtorki 16:30 - 18:00 - warsztaty komiksowe - prowadzi Jacek Frąś. Rozpoczynamy 21. IX.i

czwartki 16:30 - 18:00 - język francuski - prowadzi Katarzyna Dorobek - kontynuacja kursu dla początkujących. Rozpoczynamy 14.X.

piątki 16:30 -18:00 - warsztaty rysunkowe - prowadzi Jakub Babczyński. Rozpoczynamy 20.IX.

III. 9. października - Projekt 24h - trzecia (u nas przynajmniej) edycja międzynarodowej inicjatywy organizowanej przez Scota McClouda. Zapraszamy wszystkich rysowników. Jedyne co trzeba zrobić, to skontaktować się z nami i potwierdzić swoje przybycie. Zaczynamy w sobotę o 12:00, kończymy 24h później.

Tym razem stworzone komiksy zostaną wydane w dużo większym nakładzie. Temat przewodni podamy oczywiście dopiero w sobotę o 12:00.

 

IV. 23. październik - wielka niespodzianka dla fanów mangi i RPG (detale już wkrótce)

 

Przypominamy również o możliwości dostarczenia mam plansz do naszego albumu Komiksowania nr3. Termin ostateczny to koniec września.

 

Komentarze (1)
Aktualności na wakacje
 Oceń wpis
   

1. Zaczynamy od najważniejszego wydarzenia, czyli Bałtyckiego Festiwalu Komiksu. Już w ten weekend  (26-27 czerwca) zapraszamy do budynku głównego Biblioteki przy Targu Rakowym 5/7 (10min od dworca głównego). Dokładny program na STRONIE FESTIWALU. Nie zabraknie również atrakcji na najmłodszych, giełdy i spotkań z wydawcami, no i oczywiście premiery naszego nowego albumu.

2. Zakończyliśmy wiosenną część naszych warsztatów. Na kolejne zapraszamy już we wrześniu. Nie oznacza to, że przez wakacje nic się u nas nie będzie działo... wręcz przeciwnie:

3. W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia Pracownia Komiksowa jest czynna w godzinach 9:00-17:00. W piątki będą odbywać się sesje Larpów, o których jeszcze będziemy detalicznie informować.

4. Będzie również czynne nasze kino - na początku wyświetlimy serial aktorski GTO powstały na podstawie słynnego anime (mangi). Składa się on z 12 odcinków i polecamy jego projekcję wszystkim naszym czytelnikom.

 

Komentarze (2)
aktualności na wrzesień
 Oceń wpis
   

Wakacje się kończą, a Pracownia Komiksowa przygotowuje kolejne komiksowe spotkania dla naszych czytelników.

1. Już w najbliższą sobotę 22. sierpnia o godzinie 11:00 odbędą się plenerowe warsztaty komiksowe. Zapraszamy wszystkich chętnych. Miejsce: park naprzeciwko Ratusza Staromiejskiego, między ulicą Korzenną, a Wielki Młyn.

2. Kolejne warsztaty odbędą się 12. września od 10:00 do 15:00 w Oliwskim Zoo.

3. We wrześniu obchodzimy 3 urodziny. Z tej okazji wydamy album "Komiksownia nr2". Poświęcony będzie on w całości Januszowi Chriście. Prosimy rysowników o dostarczenie nam prac (koniecznie czarno-białych). Można przysyłać je również w formie elektronicznej (300dpi, format A5, preferujemy format TIF). Bliższych informacji udzielamy na gg lub telefonicznie.

4. Sama impreza urodzinowa odbędzie się 22. września we wtorek w samo południe. Będzie to spotkanie VIP'ów, rysowników i scenarzystów. Odbędzie się wówczas uroczyste otwarcie wystawy poświęconej Januszowi Chriście oraz przygotowanego przez nas skromnego "Kącika Janusza", gdzie odtworzyliśmy jego stanowisko pracy i biblioteczkę. Będzie to ekspozycja stała.

5.Warsztaty komiksowe rozpoczną się na początku października. Będziemy o nich jeszcze dokładnie informować.

6. We wrześniu dwa razy w tygodniu odbywać się będą spotkania klubu Go, o których już pisaliśmy. Godzina będzie ustalona z uczestnikami aktualnie uczęszczającymi do klubu i dopasowana do ich planów lekcji. Jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany dołączeniem do nas - prosimy o osobisty kontakt.

7. Przypominamy, iż od 1 września Pracownia Komiksowa funkcjonuje wedle standardowych godzin otwarcia: 11:00-19:00 (pon, wt, czw, pt)

Komentarze (0)
Co słychać w Pracowni Komiksowej?
 Oceń wpis
   

Oto garść informacji, które mogą zainteresować naszych czytelników:

1. Przedłużamy o przynajmniej miesiąc termin nadsyłania prac do naszego albumu. Do tej pory zgłosiło się już 8 rysowników, tak więc jeszcze trochę miejsca dla kolejnych chętnych mamy.

2. 23. października odbędą się pierwsze warsztaty ze scenariusza komiksowego. Prowadzić je będzie January Misiak

3. Pod koniec października w piątek (24 lub 31) odbędzie się impreza "Pracownia Komiksowa nocą". W tym dniu nasza Pracownia będzie otwarta całą noc. Przewidujemy szereg atrakcji. Więcej informacji podamy w terminie późniejszym.

4. Osoby zainteresowane konkursem ogłoszonym przez Fundację Leszka Balcerowicza informujemy, iż termin składania prac zostanie przedłużony (więcej informacji na stronie konkursu).

5. Ostatnio otrzymaliśmy setkę nowych komiksów, które powinny być dostępne już w przyszłym tygodni.

6. W najbliższych dniach zamieścimy na naszej galerii zdjęcia z ostatnich imprez (Mistrzostwa Polski Juniorów, II Urodziny Pracowni Komiksowej, spotkania z Jackiem Frąsiem).

Na zakończenie pragniemy przypomnieć, iż maksymalny czas wypożyczenia komiksów u nas to 30 dni. Osób z zaległościami jest coraz więcej i niestety zmuszeni jesteśmy zaostrzyć naszą politykę wobec spóźnialskich.

 

Komentarze (1)
O mnie
komiks
Biblioteka Manchattan Gdańsk - Wrzeszcz ul. Grunwaldzka 82 80-001 poniedziałek - sobota 9:00 - 21.00

Ankieta
Jaką działalność powinna rozwinąć pracownia?
organizacja warsztatów
organizacja imprez jak Bałtycki Festiwal Komiksu
wypożyczanie komiksów i powiększanie księgozbioru
wydawanie komiksów młodych zdolnych rysowników
organizacja wystaw i spotkań autorskich
Najnowsze wpisy
2014-09-23 14:05 Warsztaty Komiksowe w Pracowni
2014-07-25 20:11 Wyniki Konkursu
2014-07-23 10:43 Następny Dyskusyjny Klub Komiksu
2014-07-23 10:15 Nagrody GDAK 2014
2014-05-16 12:55 Konkurs Na Pasek Komiksowy