Narysuj Bajkę - konkurs graficzny
 Oceń wpis
   

Organizator: OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM PROGRAMÓW INDYWIDUALNYCH
w Gdańsku ul. Polanki 124

Regulamin konkursu:
                            
1. Konkurs przeznaczony jest  dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Trójmiasta

2. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń, który złoży  w terminie do 30 listopada 2009 roku do godziny 18.00 minimum 6 ilustracji narysowanych ręcznie lub komputerowo dowolną techniką i wydrukowanych na formacie A4.

3. Prace powinny być opatrzone napisem – hasłem.
    Do pracy prosimy dołączyć kopertę zawierającą :

 • hasło
 • imię i nazwisko autora
 • nazwę i adres szkoły oraz klasę
 • adres zamieszkania i telefon kontaktowy
 • oświadczenie, że praca przesłana na konkurs jest jego autorstwa.

4.  Ilustrujemy bajki nagrodzone w I edycji konkursu "Napisz bajkę"(teksty bajek znajdują się na stronie OLPI) http://olpi.gda.pl/olpi/konkurs-bajka.html

5
. Uczestnik może przesłać na konkurs do 3 prac

6. Złożone na konkurs utwory oceni Komisja konkursowa w skład której wejdą:
Dyrektor Liceum absolwent Państwowej Wyższej Szkoły  Sztuk Plastycznych w Gdańsku malarz, mgr sztuki  absolwentka UMK w Toruniu, mgr sztuki ASP w Gdańsku.

7
. Przewiduje się następujące nagrody:
      Grand Prix- netbook
I     nagroda –  aparat fotograficzny
II    nagroda –  odtwarzacz MP3
III   nagroda –  bajki na CD

Jury może dokonać innego podziału nagród.

8
. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 grudnia 2009 r. o godz.17 w siedzibie szkoły.

9. Prace nagrodzone mogą być wykorzystane przez organizatorów  jednorazowo i bezpłatnie do publikacji w dowolnej formie z podaniem nazwisk autorów w okresie roku od daty rozstrzygnięcia konkursu oaz zostaną zamieszczone na stronie wraz z informacją o wynikach konkursu.

10. Utwory nagrodzone i wyróżnione zostaną przez organizatorów przekazane po ich opracowaniu w darze Dzieciom z Domu Dziecka, Hospicjum lub Szpitala Dziecięcego.

11. Prace złożone na konkurs pozostają własnością organizatora; prawa autorskie służą autorom z zastrzeżeniem p.8,9,10 niniejszego regulaminu.

Komentarze (0)
Impreza Komiksowa
 Oceń wpis
   

Zapraszamy wszystkich naszych czytelników na kolejną imprezę komiksową z cyklu "Noc w Pracowni Komiksowej".

Data: 23.10.2009 (piątek) od 18:00 do godzin porannych następnego dnia

Miejsce: Pracownia Komiksowa, ul. Paderewskiego 11

Zasady: osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica na uczestnictwo w imprezie, będzie również skarbonka na pokrycie kosztów organizacyjnych - 5zł.

Bliższych informacji udziela nasza czytelniczka Monika Zalewska

Przewidziane atrakcje:

- panel o dramach japońskich

- konkursy: o Japonii, o mangach, rysunkowy, kalambury

- nauka gry w go i turniej z nagrodami

- gry planszowe

- pojedynki na matach DDR

- AMV i pokazy dram m.in. Tentei Gakuen, Hana Yori Dango, Devil Beside Me

- J-Rock

- kuchnia japońska (i nie tylko)

 

zapraszamy serdecznie

 

Komentarze (6)
Warsztaty Komiksowe
 Oceń wpis
   

Jak już informowaliśmy od października rozpoczynamy warsztaty w naszej komiksowej bibliotece. Odbywać będą się one codzienne i mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie:

1. Poniedziałek i Piątek - 15:00-19:00 - klub gier - oczywiście najważniejszą grą dla nas jest Go - królewska gra z Japonii, jednakże Pracownia Komiksowa udostępnia swoje progi wszystkim innym fanom gier planszowych czy RPG, którzy nie dysponują wolnym miejscem na swoje spotkania. Zapraszamy wszystkich również do zapoznania się z naszą kolekcją podręczników RPG. W ramach spotkań goistycznych dalej odbywać się będą seanse filmowe "Hikaru no Go"

2. Wtorek 17:00-19:00 - rysunek komiksowy - pierwsze spotkanie odbędzie się 13.10  i zapraszamy na nie wszystkich chętnych. Warsztaty są dla wszystkich niezależnie od wieku i umiejętności, a pierwsze spotkanie ma pozwolić nam zorientować się w przekroju wiekowym uczestników. Dlatego bardzo prosimy o zjawienie się na nim.

3. Czwartek 17:00-19:00 - kultura Japonii - mające charakter warsztatów, wykładów i paneli dyskusyjnych spotkania dla wszystkich fanów kraju kwitnącej wiśni. Każdy kto chce bliżej poznać historię, kulturę i zwyczaje tego kraju powinien nas odwiedzić. Pierwsze spotkanie 15.10.

 

Wszystkie warsztaty są darmowe. Bardzo zachęcamy do przyjścia na pierwsze spotkania abyśmy mogli zorientować się w zainteresowaniu proponowanymi tematami.

 

Nauczycielom przypominamy również o możliwości umówienia się z nami na komiksowe lekcje biblioteczne.

 

 

Komentarze (0)
Pracownia Komiksowa + Gazeta Wyborcza
 Oceń wpis
   

Pracownia Komiksowa rozpoczyna współpracę z Gazetą Wyborczą. Polegać będzie ona na promowaniu młodych i zdolnych rysowników komiksowych przez drukowanie ich pasków. Każdy współpracujący z nami twórca  ma szanse na dołączenie do tego projektu. Detale jak i rozmach zostaną jeszcze ustalone wspólnie z dyrekcją GW, ale ogólny zarys prezentuje się następująco:

- codzienne będzie drukowany pasek komiksowy naszego rysownika, chcielibyśmy aby każdy otrzymał jeden stały dzień w tygodniu;

- sugerowane jest aby paski danego rysownika łączyła fabuła lub postacie (seria);

- również istotnym wymaganiem jest tematyka pasków w jakiś sposób powiązana była z naszym regionem.

 

Wszyscy którzy chcą dołączyć do tej inicjatywy proszeni są o dostarczenie nam 3 przykładowych pasków (proporcje 1:3 lub 1:4, 300dpi). Do 25 września. Spośród nadesłanych prac zostaną wybrane najlepsze, których autorzy będą mieli możliwość promować się w GW.

Zastrzegamy sobie prawo wybrania dowolnej liczby pasków. Podstawowym kryterium jest warsztat i "poprawność polityczna" (czyli np: żadnych treści dla dorosłych).

 

Komentarze (3)
Lekcje biblioteczne dla szkół
 Oceń wpis
   

Pracownia Komiksowa zaprasza zorganizowane grupy z Gdańska i okolic na komiksowe lekcje biblioteczne.

Spotkanie trwa od 90-120 minut, maksymalna wielkość grupy to 26 osób. Tematyka jest zróżnicowana i dostosowana do wieku uczestników (od przedszkola do szkół średnich).

Oto przykładowe konspekty lekcji bibliotecznych

1. Rysunek komiksowy dla najmłodszych (rysowanie postaci komiksowych; zabawy rysunkowe w stylu 'połącz kropki', 'pokoloruj obrazek'; prezentacja komiksów dla dzieci, konkurs rysunkowy na strip komiksowy).

2. Rysunek komiksowy (historia komiksu, quiz o komiksie, rysownie komiksów, tworzenie prostych animacji na kartce, zapoznanie ze zbiorami pracowni, czas wolny na czytanie komiksów).

3. Opowieści o komiksie (historia komiksu, ciekawostki komiksowe, quiz, jak powstaje komiks i jak jest wydawany, czas wolny na zapoznanie się ze zbiorami).

4. Lekcja o Japonii (kaligrafia japońska, manga, ciekawostki z kraju kwitnącej wiśni, czas wolny na zapoznanie się ze zbiorami mang, konkurs rysunku mangowego)

5. Ciekawostki z nauk ścisłych - trochę nietypowy wykład prowadzony przez Pana Pawła - doktoranta z Politechniki Gdańskiej, który opowiada o niespotykanych w szkołach średnich aspektach matematyki, informatyki i fizyki. Wykład ma charakter popularnonaukowy.

 

Tematyka lekcji bibliotecznych może być w dowolny sposób modyfikowana i dostosowywana do potrzeb grupy.

Na lekcje należy umówić się telefonicznie (058) 322-36-35. Najlepiej z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem. Lekcje prowadzone są w godzinach otwarcia pracowni.

 

Komentarze (0)
Klub Go
 Oceń wpis
   

Od 1 września Klub Go ma swoje spotkania w następujących terminach:

poniedziałek - 15:00-19:00 (Pracownia Komiksowa)

czwartek - 16:00-18:00 (w sklepie rebel.pl)

piątek 15:00-19:00 (Pracownia Komiksowa)

Zapraszamy wszystkich fanów tej najstarszej gry planszowej świata, która jest jedną z gier królewskich. W Pracowni Komiksowej klub jest głównie dla początkujących i osób pragnących nauczyć się tej gry. Zapraszamy również graczy silniejszych oraz osoby, które wspólnie z nami pragną poćwiczyć, czy obejrzeć Hikaru no Go - którego seanse są częścią spotkań klubowych.

Mamy już dość dużą i aktywną grupę graczy i zapraszamy kolejne osoby do dołączenia do nas.

 

Komentarze (0)
projekt 24h - eydcja międzynarodowa
 Oceń wpis
   

Jak już zapowiadaliśmy wcześniej - w tym roku Pracownia Komiksowa bierze udział w międzynarodowym konkursie komiksowym "Projekt 24h". Kilka miesięcy temu zorganizowaliśmy próbną edycję tego eventu i zarówno my, jak i uczestnicy byliśmy bardzo zadowoleni z rezultatów.

Teraz czas na właściwą imprezę:

MIEJSCE: Pracownia Komiksowa

DATA: 26 września 2009 (sobota) godzina 12:00

CZAS TRWANIA: 24 godziny

CEL: stworzenie 24-stronnicowego komiksu

ZASADY: O 12:00 podany zostanie temat przewodni, następnie przez 24 godziny rysownicy muszą stworzyć 24-stronnicowy komiks. Należy przynieść własne przybory do rysownia, tusze, kartki (swój warsztat). Dozwolone są prace wykonywane na laptopie i tablecie. Sugerowany format prac to A4 lub A5.

ZAPISY: Aby uczestniczyć w tej imprezie należy koniecznie skontaktować się z nami (telefonicznie lub przez gg). Impreza ma charakter zamknięty dla publiczności.

Prace stworzone w ramach projektu zostaną przez nas wydrukowane.

Rysownicy, którzy zadeklarowali swoją obecność: Jacek Frąś, Jakub Babczyński, Marcin Szymczak, Łukasz Godlewski, Wojtek Olszówka, Tomek Grządziela, Ela Jakubiak, Łukasz Kowalczuk, Igor Wolski, Jacek Kuzierski...

 

Komentarze (0)
aktualności na wrzesień
 Oceń wpis
   

Wakacje się kończą, a Pracownia Komiksowa przygotowuje kolejne komiksowe spotkania dla naszych czytelników.

1. Już w najbliższą sobotę 22. sierpnia o godzinie 11:00 odbędą się plenerowe warsztaty komiksowe. Zapraszamy wszystkich chętnych. Miejsce: park naprzeciwko Ratusza Staromiejskiego, między ulicą Korzenną, a Wielki Młyn.

2. Kolejne warsztaty odbędą się 12. września od 10:00 do 15:00 w Oliwskim Zoo.

3. We wrześniu obchodzimy 3 urodziny. Z tej okazji wydamy album "Komiksownia nr2". Poświęcony będzie on w całości Januszowi Chriście. Prosimy rysowników o dostarczenie nam prac (koniecznie czarno-białych). Można przysyłać je również w formie elektronicznej (300dpi, format A5, preferujemy format TIF). Bliższych informacji udzielamy na gg lub telefonicznie.

4. Sama impreza urodzinowa odbędzie się 22. września we wtorek w samo południe. Będzie to spotkanie VIP'ów, rysowników i scenarzystów. Odbędzie się wówczas uroczyste otwarcie wystawy poświęconej Januszowi Chriście oraz przygotowanego przez nas skromnego "Kącika Janusza", gdzie odtworzyliśmy jego stanowisko pracy i biblioteczkę. Będzie to ekspozycja stała.

5.Warsztaty komiksowe rozpoczną się na początku października. Będziemy o nich jeszcze dokładnie informować.

6. We wrześniu dwa razy w tygodniu odbywać się będą spotkania klubu Go, o których już pisaliśmy. Godzina będzie ustalona z uczestnikami aktualnie uczęszczającymi do klubu i dopasowana do ich planów lekcji. Jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany dołączeniem do nas - prosimy o osobisty kontakt.

7. Przypominamy, iż od 1 września Pracownia Komiksowa funkcjonuje wedle standardowych godzin otwarcia: 11:00-19:00 (pon, wt, czw, pt)

Komentarze (0)
Klub Go dla początkujących
 Oceń wpis
   

Go jest najstarszą grą planszową świata. Niezwykle popularna w Chinach, Korei i Japonii. Jej niezwykle proste zasady nie przeszkadzają temu, aby po dziś dzień nie istniał algorytm pozwalający grać w tę grę na poziomie choćby zbliżonym do mistrzowskiego.

Go w Europie nie jest zbyt dobrze znana. Główne zainteresowanie młodych ludzi tą grą bierze się po obejrzeniu mangi lub anime "Hikaru no Go" - wspaniałej 75 odcinkowej opowieści, którą polecamy każdemu - w szczególności osobom nie grającym.

W wymienionych wyżej krajach azjatyckich Go jest grą narodową. Zawodowi gracze otrzymują od państwa pensję, a dzieci uczą się jej od najmłodszych lat przedszkola.

Go jest piękną grą której przebieg jest całkowicie różny od europejskiej mentalności gier planszowych. Jej motyw przewodni to utrzymuj równowagę pomiędzy Tobą a przeciwnikiem, szukaj drobnych słabości i je wykorzystuj, staraj się zyskać inicjatywę, chroń swoją pozycję aby później wykorzystać ją do ataku. Często porównuje się ją z szachami. W Go zaczynamy od pustej planszy (w szachach od ustawionej formacji), celem jest zdobycie i obronienie terytorium (zniszczenie przeciwnika), najlepszym ruchem jest ruch dający tyle samo obu graczom (w szachach dąży się do dysproporcji), cel gry można osiągnąć na kilka różnych sposobów (celem jest zbicie króla).

Różnice w mentalności tej gry są do tego stopnia związane z życiowymi problemami jak militaria czy ekonomia, iż Go jest między innymi obowiązkowym przedmiotem na studiach ekonomicznych na niektórych uniwersytetach, a przez setki lat historii Japonii - każdy oficer musiał studiować jej zasady.

 

KLUB GO w PRACOWNI KOMIKSOWEJ

otwieramy nowy klub dla początkujących

W sierpniu można przyjść o dowolnej porze i nauczyć się zasad tej gry oraz posłuchać o jej historii. Od września odbywać się będą regularne spotkania i szkolenia dla wszystkich chętnych. Planujemy również turnieje dla początkujących i wycieczki na turnieje do innych miast.

serdecznie zapraszamy

 

Komentarze (0)
Po Bałtyckim Festiwalu Komiksu
 Oceń wpis
   

Festiwal Komiksu się zakończył. Dla nas jako organizatorów najważniejsze są Wasze pozytywne wrażenia, które wynieśliście z naszej imprezy. Nie będziemy tu zamieszczać naszych autopromocyjnych tekstów o festiwalu - lecz właśnie Wasze galerie, relacje i wrażenia poświęcone BFK.

Relacja KRL-a

Relacja unki

Fotorelacja z BFK

Fotorelacja Mateusza Skutnika

Fotorelacja Piotrka

I jeszcze jedna relacja

 

Dla spóźnialskich informacja iż do 20 lipca jeszcze można oglądać wystawę "Komiks Japoński - bogactwo stylów, bogactwo treści"

 

 

Komentarze (0)
Wakacje w Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

Informujemy, że w okresie wakacyjnym tj. od 1.07.09 do 31.08.09 Pracownia Komiksowa będzie otwarta w następujących godzinach:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: od 9:00 do 17:00

środa, sobota - nieczynne

 

Informujemy również, że do 19 lipca prezentujemy wystawę dla najmłodszych czytelników o Kaczorze Donaldzie i jego wydaniach w Polsce.

W okresie wakacyjnym nie przewidujemy żadnych zajęć i warsztatów - te zaczną się we wrześniu.

 

Komentarze (0)
Bałtycki Festiwal Komiksu
 Oceń wpis
   

Już za tydzień kolejna edycja BFK. Poniżej zamieszczamy najnowsze informacje z nim związane:

1. Plan BFK dostępny jest pod TYM adresem.

2. Wernisaż otwierający wystawę Komiks japoński - bogactwo stylów, bogactwo treści odbędzie się 26 czerwca o godzinie 19:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, ul. Jaskółcza 1.

3. W ramach festiwalu odbędzie się premiera sześciu komiksów "Projekt 24h" zrealizowanych w naszej pracowni. Komiksy te zostały przez nas wydane w niewielkim nakladzie i będą sprzedawane za symboliczne 2zł.

4. W sobotę o godzinie 18:00 odbędzie się rozdanie "Nagród GDAK". Przyznajemy je dla wydawnictw za najchętniej czytane komiksy.

5. Uczestnicy festiwalu będą mogli brać udział w wielu przygotowanych atrakcjach, konkursach a za okazaniem naszej festiwalowej karty będzie okazja skorzystać ze zniżek w okolicznych restauracjach.

6. Od dziś przez tydzień Gazeta Wyborcza drukuje paski naszych rysowników promujące festiwal. Zachęcamy do zdobycia całej kolekcji.

7. Z powodu BFK w piątek Pracownia Komiksowa jest czynna w godzinach 11:00-14:00, w sobotę natomiast będzie nieczynna.

 

 

 

 

Komentarze (0)
Konkusy na Bałtyckim Festiwalu Komiksu
 Oceń wpis
   

Zapraszamy do wzięcia udziału w dwóch konkursach w ramach Bałtyckiego Festiwalu Komiksu

1. Pomorskie klimaty - druga edycja konkursu na pasek komiksowy przedstawiający charakterystyczne dla Pomorza miejsca, wydarzenia, dowcipy. Uczestnikiem może być każdy - stosowną pracę (strip komiksowy) należy przynieść na BFK.

2. Pasek z Energią i Klimatem - konkurs głównie dla dzieci, o którym pisaliśmy już niejednokrotnie. Dokładny regulamin jest dostępny tutaj.

 

W obu konkursach do wygrania są cenne nagrody rzeczowe. Nauczyciele występujący jako opiekunowie zorganizowanych grup uczestników również mogą liczyć na upominek.

 

 

Komentarze (0)
Aktualności - maj/czerwiec
 Oceń wpis
   

1. Gdyński klub Ucho poszukuje rysowników komiksowych do stworzenia relacji z imprez odbywających się w klubie. Bliższych informacji udzielają pracownicy klubu pod adresem email: ucho@ucho.com.pl

Zapraszamy szczególnie gdyńskich rysowników do zainteresowania się tym tematem.

 

2. Informujemy, że w najbliższy poniedziałek o 17 odbędą się ostatnie zajęcia z tworzenia komiksów. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie organizowanymi przez nas warsztatami informujemy, że kolejny cykl rysunku, kaligrafii japońskiej i wielu innych najprawdopodobniej rozpocznie się we wrześniu.

 

3. Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli organizuje konkurs "Stalowa Wola - Miasto Komiksów" - zapraszamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na tej stronie.

 

4. My oczywiście zapraszamy do udziału w naszym konkursie na Pasek z Energią i Klimatem (informacja w notkach poniżej) oraz do udziału w Bałtyckim Festiwalu Komiksu.

 

5. Wspólnota Gdańska ogłosiła zwycięzców konkursu "Duch Gdańskiej Architektury" - wyniki dostępne są TUTAJ

 

6. Zapraszamy 1. czerwca w godzinach 14-16 na zabawy z okazji Dnia Dziecka. Atrakcje organizujemy wspólnie z naszymi sąsiadami z biblioteki a dostępne będa one na specjalnie przygotowanym stoiku przed biblioteką.

 

7. Zapraszamy 3. czerwca na 16:30 do naszych sąsiadów z filii 50 na otwarcie wystawy rysownika Marka Lenca. Będzie okazja obejrzeć kilkadziesiąt prac autora oraz zdobyć autograf do kolekcji.

 

Komentarze (1)
Bałtycki Festiwal Komiksu 2009
 Oceń wpis
   

Już za niecałe dwa miesiące odbędzie się kolejna edycja Bałtyckiego Festiwalu Komiksu.

Spodziewamy się przyjazdu wielu zagranicznych gości: rysowników, scenarzystów i teoretyków komiksu. W ramach BFK przygotowujemy szereg konkursów, atrakcji i spotkań. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie kącik dla najmłodszych, wykłady z naukowcami zajmującymi się komiksem, warsztaty z rysownikami, giełda, na której największe polskie wydawnictwa będą prezentować swoje nowości i garść innych mniejszych atrakcji.

BFK odbędzie się 27-28. czerwca w głównym gmachu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, ul. Targ Rakowy 5/6

Informacje o BFK będą prezentowane na oficjalnej stronie festiwalu.

 

Już dziś zapraszamy osoby chętne do pomocy przy festiwalu na spotkanie organizacyjne w dniu 25.05 o godzinie 17:30.

Komentarze (0)
Konkurs: Pasek z energią i klimatem
 Oceń wpis
   

Energia i zmiany klimatu to obecnie jedne z najważniejszych tematów i wyzwań tak dla Unii Europejskiej, jak dla całego świata. Trzeba jednak pamiętać, że  oszczędne użytkowanie energii, wody czy poszanowanie środowiska nie zależą  jedynie od decyzji politycznych, ale przede wszystkim od postępowania nas wszystkich i bardziej ekologicznego myślenia nawet przy wykonywaniu  najdrobniejszych codziennych czynności.

     Uczestników konkursu prosimy, by na  czterokadrowym pasku pokazali nam, jak można samemu wpływać na poprawę środowiska, jak oszczędzać energię, czym grożą zanieczyszczenie powietrza, wzrost temperatury i wycinanie lasów. Jak przekonywać dzieci, młodzież i dorosłych do segregowania odpadów i bardziej ekologicznego postępowania? Jak mówić o zagrożeniach związanych ze zmianami klimatu i promować energooszczędność? Uczestnicy oceniani będą za pomysłowość, nowatorstwo w podejściu do tematu, technikę i zwięzłe ujęcie tematu.

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez jury w skład, którego będzie wchodził przedstawiciel Komisji Europejskiej. Nagrodami w konkursie są komiksy i książki.

 
 
Zobacz też, co na temat zmian klimatu mówi dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej Róża Thun: 
http://ec.europa.eu/polska/news/opinie/081114_pl.htm 
 
 

Regulamin konkursu na „Pasek z energią i klimatem” 

 1. Udział w konkursie jest jednoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem i akceptacją zawartych w nim postanowień.
 2. Organizatorem konkursu są organizatorzy Bałtyckiego Festiwalu Komiksu zwani dalej organizatorem.
 3. Konkurs jest dla dwóch grup młodzieży (12–15 i 16–18 lat).
 4. Temat prac: „Pasek z energią i klimatem”.
 5. Praca musi być paskiem komiksowym (czterokadrowym) o wymiarach 350 mm na 80 mm. Zorientowanym poziomo. Styl i technika pracy dowolny.
 6. Każdy z uczestników może złożyć maksymalnie 3 paski.
 7. Uczestnik musi złożyć pracę 1.06.2009.
 8. Praca złożona przez uczestnika nie może naruszać praw autorskich osób trzecich.
 9. Na odwrocie pracy należy podać imię, nazwisko (ewentualne również pseudonim artystyczny), telefon kontaktowy oraz e-mail.
 10. Uczestnik zgadza się, aby jego praca została opublikowana w formie drukowanej lub elektronicznej bez żadnych opłat. Odbędzie się to z poszanowaniem praw autorskich uczestnika. Właścicielem praw majątkowych i prawa do publikacji pracy zostaje Komisja Europejska, Przedstawicielstwo w Polsce, ul. Jasna 14/16a, 00-041 Warszawa.
 11. Komisja Europejska, Przedstawicielstwo w Polsce zobowiązuje się do nieodpłatnego przesłania trzech egzemplarzy materiału, w którym został wykorzystany nagrodzony „Pasek z energią i klimatem” autorowi paska.
 12. Nagrodą w konkursie są książki i komiksy.
 13. Uczestnik oświadcza, że praca nie była nigdzie wcześniej publikowana, nie zostanie nigdzie opublikowana bez wiedzy organizatorów i nie jest obciążona prawami autorskimi osób trzecich.
 14. Prace zostaną ocenione przez jury, wyłonione przez organizatorów.
 15. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w sobotę 27.06.2009.

 

 

Prace konkursowe prosimy wysyłać na adres Pracowni Komiksowej

ul. Paderewskiego 11

80-169 Gdańsk

 

Komentarze (0)
Audycja radiowa o Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

W zeszły piątek wyemitowana została audycja radiowa o naszej pracowni.

Odsłuchać można ją pod TYM linkiem.

 

Przypominamy również o warsztatach:

- poniedziałek 17:00 - rysunek komiksowy dla dzieci i młodzieży

- wtorek 16:00 - projekcje anime (Ranma 1/2)

- czwartek 17:00 - język japoński

 

 

Komentarze (0)
Projekt 24h
 Oceń wpis
   

Jak już wcześniej zapowiadaliśmy organizujemy naszą regionalną wersję międzynarodowej imprezy projekt 24h.

Na czym to polega?

Zbiera się grupa rysowników i przez 24h każdy tworzy 24-stronicowy komiks na zadany temat. Impreza ma zarówno integrować środowisko rysowników, dać możliwość obserwowania sposobu tworzenia komiksów przez innych artystów jak i twórczo odreagować stresy dnia codziennego.

 

Nasza wersja tej imprezy ma następujące zasady:

 

- start: sobota, 18 kwietnia 12:00, koniec: niedziela, 19 kwietnia 12:00;

- miejsce: Pracownia Komiksowa, ul. Paderewskiego 11;

- impreza ma charakter zamknięty, brać mogą w niej udział wszyscy rysownicy, którzy wcześniej skontaktują się z nami potwierdzając chęć uczestnictwa w projekcie (najlepiej telefonicznie: 058-322-36-35);

- każdy rysownik powinien przynieść swój warsztat: papier, przybory do rysowania, kolorowania i wszelkie narzędzia, które uzna za potrzebne przy tworzeniu komiksu (można również przynieść laptopa i tablet) - technika rysunku dowolna;

- Pracownia Komiksowa oferuje nieograniczone ilości kawy;

- biorąc pod uwagę, iż impreza ma charakter integracyjny i trwa 24h warto przynieść również zapasy jedzenia czy napojów, lub liczyć się z możliwością wspólnego zamówienia pizzy;

- motyw przewodni komiksów zostanie podany na samej imprezie, będzie to temat przekrojowy;

- powstałe komiksy będą wystawione na Bałtyckim Festiwalu Komiksu w czerwcu;

- przewidujemy również możliwość wydania tych komiksów.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RYSOWNIKÓW!

 

Komentarze (5)
Warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży
 Oceń wpis
   

Od 23 marca przez 8 kolejnych poniedziałków zapraszamy wszystkich na godzinę 17:00 na warsztaty z rysunku komiksowego. Będą one prowadzone głównie dla początkujących dzieci i średniozaawansowanej młodzieży, na kolejnych spotkaniach zostaną poruszone takie tematy jak:

- podstawowe zasady tworzenia komiksu

- kadrowanie i kompozycja strony

- ruch i emocje w komiksie

- różnice w komiksie amerykańskim, japońskim i europejskim

Każde zajęcia będą miały charakter krótkiego wykładu i ćwiczeń praktycznych. Będzie również okazja przedstawienia własnych prac i szlifowania warsztatu artystycznego.

Na zajęcia wystarczy przynieść swoje ulubione ołówki.

 

Zapraszamy!

Komentarze (2)
Aktualności
 Oceń wpis
   

Garść informacji dla naszych czytelników:

1) 21.03.2009 współorganizujemy konwent www.olpi.gda.pl/olpikon będziemy na nim obecni w sobotę. Zapraszamy zarówno rysowników na chwilę pogawędki jak i fanów komiksu na giełdę, warsztaty czy spotkania autorskie i z wydawcami.

Wstępny plan imprezy:

SALA A

11:00-12:00 - Czym jest komiks (historia i teoria) - prowadzi Paweł Noga

12:30-13:30 - Ciekawoski z kultury japońskiej oraz marka Hello Kity - Jaśmina Kotlarek

14:30-16:00 - spotkanie z Jakubem Babczyńskim i Piotrem Szulcem - prowadzi Marek Kraska

16:00-18:00 - spotkanie z wydawnictwem HANAMI

SALA B

11:30-13:00 - warsztaty komiksowe - prowadzi Janusz Wyrzykowski

13:30-15:00 - warsztaty komiksowe - prowadzi January Misiak

15:30-17:00 - warszaty z kaligrafi japońskiej

 

Serdecznie zapraszamy

 

2) 22.04.2009 - w ramach festiwalu POPLIT odbędzie się u nas w spotkanie autorskie z Bohdanem Butenko - autorem słynnego Gapiszona - wstęp wolny.

 

3) Wszystkich zainteresowanych warsztatami informujemy, że wciąż nie mamy decyzji o przyznaniu nam środków na ten cel i dlatego prosimy uzbroić się w cierpliwość. Jak tylko będziemy wiedzieć coś więcej poinformujemy o tym.

 

4) Lekcje z języka japońskiego zostały przeniesione na czwartek na godzinę 17:00

 

 

 

Komentarze (2)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
O mnie
komiks
Biblioteka Manchattan Gdańsk - Wrzeszcz ul. Grunwaldzka 82 80-001 poniedziałek - sobota 9:00 - 21.00

Ankieta
Jaką działalność powinna rozwinąć pracownia?
organizacja warsztatów
organizacja imprez jak Bałtycki Festiwal Komiksu
wypożyczanie komiksów i powiększanie księgozbioru
wydawanie komiksów młodych zdolnych rysowników
organizacja wystaw i spotkań autorskich
Najnowsze wpisy
2014-09-23 14:05 Warsztaty Komiksowe w Pracowni
2014-07-25 20:11 Wyniki Konkursu
2014-07-23 10:43 Następny Dyskusyjny Klub Komiksu
2014-07-23 10:15 Nagrody GDAK 2014
2014-05-16 12:55 Konkurs Na Pasek Komiksowy