Komiksownia nr 3
 Oceń wpis
   

Kilka dni temu na Bałtyckim Festiwalu Komiksu mieliśmy premierę albumu: Komiksownia nr2. Już teraz mamy przyjemność ogłosić plany wydania kolejnego albumu.

Detale:

- pracę może nadesłać każdy rysownik i rysowniczka (jako że staramy się promować pomorskich rysowników najlepiej aby była to osoba z trójmiasta i okolic)

- praca powinna mieć od 2 - 6 stron (czarno-biała lub kolorowa)

- rozdzielczość 300 dpi format A4 pliki najlepiej tif lub można zeskanować u nas.

- termin oddania prac 30 września 2010

 

Album zostanie wydany na koniec jesieni 2010. Będzie on wydany jako kolorowy w formacie A5 (mimo to prace prosimy przysyłać jako A4!)

Motyw przewodni albumu to: AUTOPROMOCJA RYSOWNIKA

Komentarze (0)
Aktualności na wakacje
 Oceń wpis
   

1. Zaczynamy od najważniejszego wydarzenia, czyli Bałtyckiego Festiwalu Komiksu. Już w ten weekend  (26-27 czerwca) zapraszamy do budynku głównego Biblioteki przy Targu Rakowym 5/7 (10min od dworca głównego). Dokładny program na STRONIE FESTIWALU. Nie zabraknie również atrakcji na najmłodszych, giełdy i spotkań z wydawcami, no i oczywiście premiery naszego nowego albumu.

2. Zakończyliśmy wiosenną część naszych warsztatów. Na kolejne zapraszamy już we wrześniu. Nie oznacza to, że przez wakacje nic się u nas nie będzie działo... wręcz przeciwnie:

3. W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia Pracownia Komiksowa jest czynna w godzinach 9:00-17:00. W piątki będą odbywać się sesje Larpów, o których jeszcze będziemy detalicznie informować.

4. Będzie również czynne nasze kino - na początku wyświetlimy serial aktorski GTO powstały na podstawie słynnego anime (mangi). Składa się on z 12 odcinków i polecamy jego projekcję wszystkim naszym czytelnikom.

 

Komentarze (2)
Portal Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

Zwiększamy naszą aktywność w Internecie.

Możecie odnaleźć nas na facebooku, jak i również uruchomiliśmy portal naszej biblioteki oraz forum, na którym możecie się wypowiadać. Od dawna również można nas odwiedzić na naszej-klasie.

Działa również internetowy system rezerwacji komiksów. Detale jego funkcjonowania możecie poznać przychodząc do naszej biblioteki i aktywując swoje internetowe hasło.

 

 

Komentarze (0)
DKK - Strażnicy
 Oceń wpis
   

Zapraszamy wszystkich skorych do dyskusji w czwartek 13. maja na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone komiksowi "Strażnicy". Prowadzić będzie Przemek Zawrotny.

 

Komentarze (0)
Kajko i Kokosz - LARP
 Oceń wpis
   

Serdecznie zapraszamy fanów Mirmiłowa w sobotę 22. maja na rozegranie sesji rpg w klimatach komiksów Janusza Christy. LARP - (Live Action Role Play) przeznaczony będzie dla kilkunastu osób - każdy uczestnik wcieli się w jedną z postaci znanych komiksów o Kajku i Kokoszu. Nie jest wymagana żadna wiedza na temat gier RPG, a jedynie ogólna znajomość komiksów i postaci.

(przewidywany czas gry 4h)

zgłoszenia na gg (można również podawać swoje preferencje postaci): 4668102

 

Wprowadzenie:

Przez Mirmiłowo plotki szybko się rozchodzą, ostatnia przyjazdu posła królewskiego dotyczyła. Podobno przedstawić ma on plan zakończenia odwiecznych waśni pomiędzy mieszkańcami grodu a zbójcerzami. "Królewskie ultimatum" - tak szeptają pomiędzy sobą mieszkańcy. Niewielu spodziewa się sukcesu misji posła... a wielu nawet wietrzy w tym okazję do kolejnego podstępu zbójcerzy. Jaka będzie rzeczywistość? Czy Hegemon uściśnie dłoń Mirmiła? Czy Kokosz zje rekordową liczbę dzików, a oferma zostanie szczęściarzem? Co planuje Jaga i gdzie na całe noce znika kapral?

Zobaczymy w sobotę 22. maja o 11:00

 

 

Komentarze (0)
najbliższe spotkania w Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

1. Dnia 30 kwietnia 2010 o godzinie 16.00 odbędzie się sesja RPG systemu DnD (Dungeons and Dragons) prowadzone przez Kabata Filipa. Na sesje przewidziane jest miejsce dla sześciu osób, dlatego też liczy się kolejność zgłoszeń! Serdecznie zapraszamy na sesje ! Mocne wrażenia gwarantowane! :)

Przypominamy przy okazji, że w Pracowni Komiksowej mamy podręczniki do prawie wszystkich systemów do wypożyczenia bądź poczytania na miejscu!

Zgłoszenia przyjmujemy na pracowniane gg: 4668102

 

2. Dnia 29 kwietnia o godzinie 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie DKK (Dyskusyjnego Klubu Komiksowego). Spotkanie to będzie pod znakiem Strażników. Prowadzący dyskusje Przemysław Zawrotny przedstawi świat Watchmanów oraz zmusi do refleksji nawet największych przeciwników tego komiksu.  Serdecznie zapraszamy!

Komentarze (0)
Anime LARP
 Oceń wpis
   

Jak zwykle sobota z LARPami obrodziła w nowe atrakcje. W tą sobotę - 24.04.2010r o godzinie 10.00 zaczyna się LARP pod tytułem YATTA!
czas przewidziany: 3h
wymagania dla graczy: znać sztampowe anime chociaż troszkę: Dragon Ball, Yattamanów, Gigi Trotolla, Czarodziejski z Księżyca, Pokemon
Opis:

Witaj o zacny!

Jak zapewne wiesz światem wstrząsnęła niesamowita wiadomość. W okolicach pustyni pojawiła się ogromna dziura, a w niej metalowa kula. Nikt nie ma pewności co to jest. W okolicznych wioskach zaczęły ginąć dzieci i żółwie. Cały świat drzy w posadach. Dlatego też wysyłamy do Ciebie tą wiadomość drugi superbohaterze. Jesteś nam niezmiernie potrzebny by rozwikłać tą straszną zagadkę. Inni wielcy jak Pikachu, Son Goku, Czarodziejka z Księżyca, L już potwierdzili swoją obecność. A Ty? Pomożesz ratować świat?

 

Komentarze (5)
Warsztaty w Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

Od 19 kwietnia Pracownia Komiksowa rozpoczyna kolejny cykl warsztatów:

- poniedziałki 16:00-18:00 - nauka języka francuskiego dla początkujących - prowadzić będzie Pani Katarzyna Dorobek, która przez wiele lat mieszkała we Francji i związała się z tym krajem. Dla uczestników poza okazją poznania podstaw tego języka będzie to również możliwość zapoznania się z naszymi zbiorami komiksów francuskich. Warsztaty są przeznaczone głównie dla młodzieży i studentów.

- wtorki 16:00-18:00 - scenariusz i rysunek komiksowy - prowadzony przez Kubę Babczyńskiego. Warsztaty przeznaczone zarówno dla najmłodszych jak i bardziej doświadczonych rysowników, którzy chcieliby zapoznać się ze sztuką tworzenia komiksów.

- czwartki 16:00-18:00 - malarstwo i inne techniki tworzenia komiksu - troszeczkę bardziej zaawansowany kurs od wtorkowego - przeznaczony dla rysowników, którzy chcą podszkolić się w warsztacie. Prowadzić będzie Jacek Frąś.

- piątki 14:00-18:00 - klub gier - okazja aby pograć w GO, RPG i zapoznać się z wieloma innymi grami planszowymi dostępnymi w naszej bibliotece. Będzie to również dzień przewidziany na prezentacje filmowe w ramach DKK.

- druga sobota miesiąca 09:00-14:00 - kultura Japonii prowadzona przez Jaśminę Kotlarek - kontynuacja spotkań z zeszłego roku - do udziału w warsztatach zachęcamy szczególnie fanów mangi

- czwarta sobota miesiąca - w godzinach otwarcia pracowni - klub RPG, spotkania na wspólne sesje i LARPY rozgrywane w różnych systemach.

 

UWAGA ZE WZGLĘDU NA OGROMNE ZAINTERESOWANIE WARSZTATAMI, OBOWIĄZUJĄ NA NIE ZAPISY!

Osoby chętne uczestniczyć w warsztatach z języka francuskiego, rysunku i scenariusza komiksowego i malarstwa i innych technik... muszą koniecznie osobiście przyjść do naszej pracowni i zapisać się na stosowną listę. Ilość miejsc ograniczona! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty rozpoczynają się 19 kwietnia i potrwają w tej formie do połowy czerwca.

Wszystkie warsztaty są darmowe!

Komentarze (0)
Baltikon 2010
 Oceń wpis
   

Jako młodzi i prężni fani mangi, anime, rpg oraz komiksu pragniemy zaprosić was na konwent BALTICON 2010. Jest to już druga osłona naszej imprezy, jednakże w roku ubiegłym nosiła ona nazwę OLPICON. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja będzie stała na wysokim poziomie.

Konwent zaczyna się 10 kwietnia 2010 roku (tj. sobota) o godzinie 10:00 w szkole OLPI (Ogólnokształcącym Liceum Programów Indywidualnych) w Gdańsku Oliwie na ul. Polanki 124.

Atrakcje, których można się spodziewać to:

    * DDR, Taiko
    * Cosplay w każdej możliwej postaci wraz z sesjami zdjęciowymi
    * masa konkursów
    * kafejka cosplayowa
    * karaoke
    * Zajęcia z Para Para
    * Larp w klimatach mangowych
    * Japanesse Fashion z zajęciami praktycznymi
    * oraz wiele wiele więcej!


W nocy zapraszamy na maratony filmowe (horror, fantasy oraz anime).
Fanów gier zapraszamy do wzięcia udziału w sesjach RPG, gier bitewnych oraz zagrania w gry planszowe. Atrakcyjne nagrody czekają na uczestników turniejów Magic the Gathering, Jungle Speeda i innych. Specjalną atrakcją, jak co roku, będzie sesja LARP.
Łowcy białych kruków i kolekcjonerzy będą mogli zaopatrzyć się na kiermaszu zaś tych, którzy sami chcieliby się pozbyć własnych zasobów, zapraszamy na pchli targ.

Więcej szczegółów znajdziecie http://olpi.pl/baltikon/forum/viewtopic.php?t=21


 

Komentarze (1)
RPG - sesja
 Oceń wpis
   

Dnia 12 kwietnia 2010 o godzinie 15.00 odbędzie się sesja RPG systemu Zew Cthulhu na bazie powieści Lovecrafta prowadzone przez Macieja Kamińskiego. Na sesje przewidziane jest miejsce dla pięciu osób, dlatego też liczy się kolejność zgłoszeń! Serdecznie zapraszamy na sesje ! Mocne wrażenia gwarantowane! :)

Zgłoszenia przyjmujemy na pracowniane gg: 4668102

 

Komentarze (0)
Nowe godziny otwarcia
 Oceń wpis
   

Informujemy, iż od kwietnia zmieniają się godziny otwarcia Pracowni Komiksowej.

pon, wt, czw, pt: od 10:00 do 18:00

środy: nieczynne

druga i czwarta sobota miesiąca: od 9:00 do 14:00

 

Komentarze (0)
RPG w Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

Po raz pierwszy w Pracowni Komiksowej odbędzie się po raz pierwszy LARP poprzedzony prelekcją. Serdecznie zapraszamy na przygotowane z pasją zajęcia!

Program zajęc na tą sobotę (13.03.2010) to:

Prelekcja: Co to jest ludologia?

Pod koniec XX wieku gry stały się nowym medium, zajmują ważne miejsce w dzisiejszej cywilizacji. Dziedzina ta stała się zainteresowaniem wielu naukowców w Polsce i na świecie, W zainteresowaniach badaczy znajdują się nie tylko najpopularniejsze dziś gry komputerowe, dużo uwagi zwraca się również na gry fabularne, planszowe i inne. W Polsce badaniami dotyczącymi gier zajmuje się Polskie Towarzystwo Badania Gier, zrzeszające m.in. humanistów, ekonomów, psychologów i speców z innych dziedzin wiedzy. Czym zajmuje się ludologia, co może być dla badacza ciekawego w grach - o tym i kilku innych rzeczach będziecie mogli posłuchać podczas prelekcji Mariusza "Mario" Majchrowskiego, członka Polskiego Towarzystwa Badania Gier.

Rozpoczęcie: sobota, godz. 10.00, czas trwania ok. 45 minut.

LARP Arcanum "Wystawa"

 

Szanowne Panie, Szlachetni Panowie, mam zaszczyt zaprosić Państwa na Wielką Wystawę Nauki i Techniki, podczas której najznamienitsi inżynierowie zaprezentują Państwu swe wspaniałe i przedziwne machiny parowe i wszelkie inne zadziwiające wynalazki. Wystawa połączona jest z konkursem na najznamienitszą machinę, na najlepszych konstruktorów czekają nagrody.

Spotkanie odbędzie się dnia 13. marca bieżącego roku, o godzinie 11.00 w budynku Biblioteki Miejskiej.

Serdecznie zapraszamy!

Z pozdrowieniami,

Gilbert Bates, organizator Wystawy.

 

PS: Magom wstęp surowo wzbroniony!

Stroje w klimatach fantasy i steampunk mile widziane. Ewentualnie strój wieczorowy. W razie możliwości proszę o przyniesienie z sobą następujących przedmiotów: puste butelki, kartony, słoiki, kable, stary sprzęt elektroniczny itp.

Komentarze (3)
Dziewczyny też rysują komiksy
 Oceń wpis
   

Projekt „Dziewczyny też rysują komiksy!” organizowany przez Stowarzyszenie Arteria przy wsparciu Programu „Młodzież w działaniu” ma zachęcić dziewczyny do wyrażania się przez
sztukę, jaką jest komiks. Uczestniczki podczas marcowych i kwietniowych weekendów wezmą udział w praktycznych i teoretycznych warsztatach komiksowych, zajęciach z sitodruku, szablonów i tworzenia zinów komiksowych. Główny nacisk będzie położony na zdobycie przez uczestniczki praktycznych umiejętności związanych ze sztuką komiksową oraz wskazanie im możliwości
publikacyjnych, jak i promocję kobiecego komiksu. Prace zamiast do szuflad trafią na wernisaż,
a także do wieńczącej projekt publikacji. Partnerami projektu są: CSW Łaźnia, Stowarzyszenie Kultura Miejska, Gdański Archipelag Kultury, patronat nad działaniami objęło Biuro „Gdańsk
i Metropolia - Europejska Stolica Kultury 2016 Kandydat” oraz witryna Comix Grrrlz.

Na warsztaty zapraszamy serdecznie panie, panny, dziewczęta w wieku od 18 do 30 lat
z Trójmiasta i okolic zajmujące się wszelaką twórczością graficzną oraz pragnące tworzyć
komiksy. Podczas warsztatów dowiecie się więcej o pracy nad scenariuszem, zbieraniu
materiałów, obróbce komputerowej prac i o wielu innych aspektach związanych z pracą nad komiksem, a przede wszystkim każda z Was stworzy własną krótką historię komiksową.

Sesje warsztatowe:

•    warsztat tworzenia komiksów… teoria, praktyka i praca nad projektem komiksowym

Terminy: 20-21.03, 27-28.03, 25.04, prowadzący: Jacek Frąś

•    warsztat tworzenia zinów … czyli Do It Yourself! 

Termin: 17-18.04, prowadząca: Joanna Tomik

•    warsztat sitodruku i tworzenia szablonów… czyli jak jeszcze możecie wykorzystać
swoją twórczość komiksową

Termin: 10-11.04, 25.04, prowadzący: Marta Ciecholewska, Ewelina Hańć, Joanna Grochocka i Dominik Rudasz

Wernisaż prac powstałych podczas projektu odbędzie się 8 maja w Dworku Artura Gdańskiego
Archipelagu Kultury (Stacja Orunia).

Deklaracja udziału w warsztatach równa się z obecnością na wszystkich blokach warsztatowych
oraz wernisażu.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy pod adresem:

http://dziewczynytezrysujakomiksy.blogspot.com/

Zapisy: warsztaty.komiksowe@gmail.com

 

Kontakt:

Katarzyna Gumowska – 509 197 672

Kinga Kuczyńska – 600 235 106

Anna Miller – 502 559 813
 

Komentarze (0)
Ferie w Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

Naszych Czytelników serdecznie zapraszamy każdego dnia ferii do odwiedzenia Pracowni Komiksowej.

Codziennie o godzinie 14:00 będziemy wyświetlać pełnometrażowy film animowany (z polskim dubingiem). Planujemy projekcje takich pozycji jak Alladyn, Sezon na misia, Pingwiny z Madagaskaru i wiele, wiele innych.

 

Dodatkowo dostępne są nasze gry planszowe (łącznie z najnowszą grą toczącą się w Mirmiłowie - Wielki Wyścig), czytelnia z ogromnymi zbiorami komiksów i kafejka internetowa.

Po 15. lutego będzie również duża dostawa nowości komiksowych.

 

Komentarze (0)
Impreza Mangowa
 Oceń wpis
   

Już tradycyjnie zapraszamy wszystkich fanów mangi i anime, na kolejną imprezę komiksową z cyklu "Noc w Pracowni Komiksowej".

Data: 5.02.2010 (piątek) od 19:00 do godzin porannych następnego dnia

Miejsce: Pracownia Komiksowa, ul. Paderewskiego 11

Zasady: Tylko osoby, które ukończyły 16 rok życia, dodatkowo osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica na uczestnictwo w imprezie, będzie również skarbonka na pokrycie kosztów organizacyjnych - 5zł.

Plan „Kowai no Yoru”

19.00 – 20.00  wejście
20.00 panel „Moda Japońska”
21.00 konkurs „Jaka to postać ?”
22.00 seans anime
23.00 panel „Wierzenia ,legendy w Japonii”
24.00 czas wolny – gry planszowe , kalambury , karaoke , dance maty
1.30  konkurs „Openingi i Endingi”
2.15  seans anime

Tytuły przedstawianych anime:
Umineko no naku koro ni
Higurashi no naku koro ni
Monster
Hellsing
Paranoia Agent
Jigoku Shoujo
Ookami kakushi

Zapewniamy wszystkim kawę, herbatę.
Zachęcamy do przebrania w oryginalny sposób

zapraszamy serdecznie

 

Komentarze (2)
Regulamin konkursu na komiks o tematyce wojennej 1939-1945
 Oceń wpis
   

11 XII 2009 – 29 I 2010

Rysunek od zawsze szedł w parze z wielką historią. Jest on niewątpliwie jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów na opowiedzenie o rzeczach ważnych, ciekawych, a nierzadko trudnych. Historia opowiadana obrazem – czyli komiks coraz częściej pojawia się na lekcjach jako sposób upamiętniania istotnych wydarzeń. W tym roku obchodzimy 70. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Z tej okazji Stowarzyszenie Edukacji bez Granic  im. Wiceadmirała Unruga wraz z Liceum Plastycznym w Gdańsku Oliwie ogłasza konkurs na komiks zainspirowany wydarzeniami II Wojny Światowej.


1.    Celem konkursu jest wspieranie wychowania obywatelskiego aktywności edukacyjnej młodzieży dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego
2.    Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
3.    Prace muszą spełniać następujące warunki:
- objętość komiksu nie może przekraczać 4 stron w formacie A4
- komiksy mogą być wykonane w dowolnej kolorystyce i technice (rysunek, komputer, fotografia, itd.)
- tematyka prac powinna być ściśle związana z II Wojną Światową – kampania wrześniowa, działania wojenne na morzach, lądach i w powietrzu, okupacja, holokaust, powstanie warszawskie, odzyskanie niepodległości, itd.
- komiks powinien odnosić się do prawdziwych historycznych wydarzeń, wspomnień świadków historii (krewni, autorzy pamiętników, itp.).
- do pracy powinna być dołączona informacja o źródłach i autorach wspomnień, z których korzystał(li) twórca.
- wiek
4.    Komiks może być wykonany osobiście lub w zespołach 2, 3 – osobowych. Uczestnicy są zobowiązani dołączyć do pracy oświadczenie o oryginalności dzieła i samodzielności jego wykonania.
5.    Dopuszcza się konsultacje nauczycieli, specjalistów i fachowców w dziedzinie historii czy rysunku.
6.    Nagrody będą przyznawane w następujący kategoriach:
GRAND PRIX – praca najlepsza, dysponująca najlepszym scenariuszem i rysunkiem
MIEJSCE I MIEJSCE II MIEJSCE III WYRÓŻNIENIA
    Łączna pula nagród to 3000 złotych
    Dodatkowo laureaci GRAND PRIX oraz MIEJSCA I otrzymują dodatkowo roczne     stypendium w Liceum Plastycznym lub Ogólnokształcącej Szkole Sztuk     Plastycznych w Gdańsku Oliwie.
7.    W skład Jury wchodzą:
Maciej Wycinek (historyk), Andrzej Leszczyński (Liceum Plastyczne), Bogdan Ruksztełło-Kowalewski (Pracownia Komiksowa WiMBP w Gdańsku)
8.    Termin i miejsce składania prac:
komiksy należy wysłać do 29 stycznia 2010 na adres:
    Stowarzyszenie Edukacji bez Granic - PPP „Tęcza” `
    ul. Polanki 124 D
    80-308 Gdańsk Oliwa

Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród nastąpi w budynku szkoły dnia  12 lutego 2010. Towarzyszyć temu będzie atrakcyjna impreza komiksowa.
 

Komentarze (0)
Dni i godziny otwarcia w święta
 Oceń wpis
   

W związku ze zbliżającymi się świętami informujemy, iż Pracownia Komiksowa będzie otwarta w następujących dniach:

do 22 grudnia - otwarte w godzinach 11-19

od 23 do 27 grudnia zamknięte

od 28 do 30 grudnia - otwarte w godzinach 11-19

 31 grudnia - otwarte w godzinach 8-15

Przypominamy również o terminowym odnoszeniu książek do naszej biblioteki, gdyż bardzo zaostrzyliśmy nasza politykę ściągania kar i niektórzy mogą spotkać się z niemiłymi niespodziankami.

 

 

Komentarze (1)
warsztaty z Tomem Kaczyńskim
 Oceń wpis
   

Zapraszamy 15.12.2009 o godzinie 17:00 na warsztaty komiksowe z Tomem Kaczyńskim - rysownikiem od lat mieszkającym i pracującym w USA.

Zapraszamy wszystkich fanów komiksu. Twórców (nawet amatorów) zachęcamy do przyniesienia własnych prac.

Blog Toma

 

Komentarze (1)
Wystawa prac Tomasza Meringa
 Oceń wpis
   

Komentarze (2)
Polskie Stowarzyszenie Komiksowe
 Oceń wpis
   

Z wielką przyjemnością informujemy o zawiązaniu Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego z siedzibą w Warszawie, która jako stolica Polski i miejsce, gdzie znajdują się siedziby większości wydawnictw komiksowych oraz gdzie mieszka ogromna ilość twórców komiksów jest doskonałym miejscem na zawiązanie tego typu inicjatywy. Stowarzyszenie powstało w wyniku działania grupy entuzjastów i propagatorów sztuki komiksu, do czego impulsem była postępująca integracja środowiska w Warszawie, Radomiu i Gdańsku. Wśród członków–założycieli znajdują się zarówno artyści, wydawcy, jak i fani komiksów. Polskie Stowarzyszenie Komiksowe ma formę stowarzyszenia rejestrowego i jest pierwszym w Polsce stricte komiksowym stowarzyszeniem skupiającym się na propagowaniu tej dziedziny sztuki. Pierwszy Zarząd Stowarzyszenia tworzą: Paweł Timofiejuk (Prezes Zarządu), Tomasz Pastuszka (Wiceprezes Zarządu), Konrad Hildebrand (Wiceprezes Zarządu), Jacek Jastrzębski (Skarbnik) oraz Olga Wróbel (Sekretarz).

Impulsem do powstania Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego była chęć integracji autorów i fanów komiksów w Polsce, a także próba zwrócenia uwagi opinii publicznej na istnienie prężnego i intensywnie działającego środowiska twórczego.

Wśród głównych celów Stowarzyszenia znajdują się: propagowanie sztuki komiksu i wiedzy o komiksie, działanie na rzecz integracji twórców i sympatyków sztuki komiksu, wspieranie autorów komiksów, a także rozwój kontaktów międzynarodowych w zakresie sztuki komiksu. Członkowie Stowarzyszenia pragną inicjować i wspierać działalność twórczą, naukową oraz popularyzatorską dotyczącą komiksu.

Stowarzyszenie zamierza realizować swoje cele między innymi poprzez działalność wydawniczą, wystawienniczą i prasową, organizowanie konferencji, festiwali, spotkań, konkursów. PSK stawia na współpracę z organami administracji publicznej oraz innymi instytucjami i podmiotami propagującymi kulturę polską, której istotną częścią powinien być również polski komiks. Najważniejszym projektem Stowarzyszenia, który zostanie zrealizowany w najbliższych miesiącach, będzie organizacja festiwalu komiksowego w Warszawie oraz wspieranie podobnych inicjatyw na terenie całego kraju.

Stowarzyszenie jest otwarte dla wszystkich, którym bliska jest sztuka komiksu i idea wspierania rozwoju i propagowania tej dziedziny sztuki w naszym kraju. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą przyczynić się do popularyzacji komiksu w Polsce.

źródło: komiks.nast.pl

Komentarze (4)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
O mnie
komiks
Biblioteka Manchattan Gdańsk - Wrzeszcz ul. Grunwaldzka 82 80-001 poniedziałek - sobota 9:00 - 21.00

Ankieta
Jaką działalność powinna rozwinąć pracownia?
organizacja warsztatów
organizacja imprez jak Bałtycki Festiwal Komiksu
wypożyczanie komiksów i powiększanie księgozbioru
wydawanie komiksów młodych zdolnych rysowników
organizacja wystaw i spotkań autorskich
Najnowsze wpisy
2014-09-23 14:05 Warsztaty Komiksowe w Pracowni
2014-07-25 20:11 Wyniki Konkursu
2014-07-23 10:43 Następny Dyskusyjny Klub Komiksu
2014-07-23 10:15 Nagrody GDAK 2014
2014-05-16 12:55 Konkurs Na Pasek Komiksowy