Konkurs na album!
 Oceń wpis
   

KONKURS NA ALBUM KOMIKSOWY Z OKAZJI 400 ROCZNICY URODZIN JANA HEWELIUSZA

W roku 2011 mija 400 rocznica urodzin wielkiego astronoma gdańskiego Jana Heweliusza. W ramach obchodów Roku Jana Heweliusza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna  w Gdańsku ogłasza konkurs na komiks propagujący życie i osiągnięcia Jana Heweliusza. Nagrodą jest 10 000 zł oraz druk albumu. Aby wziąć udział w konkursie należy do 30 września bieżącego roku przysłać 4 próbne plansze w formacie a4 oraz zarys scenariusza.

Konkurs rozstrzygnięty zostanie 15 października 2010. Wydanie albumu nastąpi w czerwcu 2011 r., a jego odbędzie się w trakcie Bałtyckiego Festiwalu Komiksu 2011.

Pełen regulamin konkursu jest dostępny na stronie Biblioteki: www.wbpg.org.pl, www.janheweliusz.pl oraz na stronie www.gdansk.pl

 

Kontakt do organizatora konkursu:

Natalia Gromow

Dział Marketingu i PR WiMBP w Gdańsku

Targ Rakowy 5/6

80-806 Gdańsk

tel. 58 301 07 22

508 327 320

wimbpg@gmial.com

 

 

Komitet Obchodów Roku Jana Heweliusza:

Marta Szadowiak

Public Relations

Tel. 502 404 394

marta@projektpr.pl

www.janheweliusz.pl

 

 

Rok Jana Heweliusza to przede wszystkim działania o charakterze edukacyjno-naukowym realizowane przez podmioty kulturalne, edukacyjne i naukowe zarówno podlegające Urzędowi Miejskiemu w Gdańsku jak i samodzielne jednostki.

Realizowane wydarzenia mają charakter ogólnomiejski, regionalny, ale i ogólnopolski. W ciągu całego roku 2011 ma się odbyć minimum 400 wydarzeń różnego formatu, związanych z Janem Heweliuszem lub dziedzinami, jakimi się parał.

W ramach Roku Heweliusza proponujemy wiele działań naukowo-kulturalnych, odbywających się w punktach na terenie całego miasta  i realizowanych dotąd  przez różne instytucje, ale  w roku 2011 przybiorą jako motyw przewodni  postać lub dziedziny aktywności Jana Heweliusza.

Komentarze (0)
zwariowany lipiec
 Oceń wpis
   

Pracownia Komiksowa zaprasza na zwariowany Lipiec!

W związku z rozpoczętymi wakacjami Pracownia Komiksowa zaszalała! W raz z paroma znanymi organizacjami proponuje wam moc atrakcji na ten miesiąc:

- 06 lipca: Spotkanie po Baltikonowe, gdzie będzie można poskakać na DDRach, Pogadać, Pooglądać anime, poznać ciekawych mangowców! Dobrze się zabawić! Zapraszamy już od 12.00!!

- 09 lipca: Dzięki uczynności firmy REBEL będziemy mieli Dzień Planszówek! Od godziny 11.00 do zamknięcia Pracowni (a może i dłużej jak się ładnie uśmiechniecie ;) ) będzie można grać i dobrze się bawić :). Przewidziane planszówki to: Munchkin, Dungen Lords, The Start are right, Puerto Rico, Lost City, Rummy, Palce w Pralce, Carcassone, Ticket to Ride, Abalone, Blefuj, Dixit, Neuroshima, Osadnicy, Football Ligertto, Thumbling Dice, Jungle Speed, Pentago, Gemblo, Cywilizacja, Hoop!, Wilki i Owce, Samuraj, Dominion, Zlot czarownic, KAPITAN BOMBA!

- 15 lipca: Dzięki Zardzewiałowemu Toporowi oraz ich akcji "Wakacje z Fantastyką" odbędzie się LARP Maria "Scareface". Zapraszamy wszystkich chętnych LARPowiczów do wyśmienitej zabawy!:)

- 16 lipca: Zapraszamy wszystkich mangowców na nockę pełną wrażeń. Zaczynamy o godzinie 18.00 i do białego rana bawimy się wklimatach meido. Przewidziane, panele, konkursy z nagrodami, wiedzówki, zabawa, zabawa i jeszcze raz zabada do białego rana. Prosimy osoby niepełnoletnie o przyniesienie pozwolenia od rodziców na przebywanie na nocce meido w Pracowni Komiksowej!

- 30 lipca: Azumi Project od 12:00 do późnych godzin wieczornych, planuje zrobić w Pracowni swój dzień, gier i zabaw. Więcej szczegółów.

- od 12 do 16 lipca: przewidziany jest seans z serialem GTO (Great Teacher Onizuka) z aktorami! Sens będzie puszczany codziennie od godziny 13.00 :) Serdecznie zapraszamy do obejrzenia najlepszej naszym zdaniem serialowej ekranizacji mangi.

Mamy nadzieje, ze atrakcje przewidziane na ten miesiąc się podobają i szumnie przybywać na nie będziecie :)

Pracownia Komiksowa mieści się na Suchaninie na ul. Paderewskiego 11. Dojechać można z Gdańska Wrzeszcza 199 oraz 115, natomiast z Gdanska Głównego 130, 184 :) Otwarte mamy od godziny 9-17 w wakacje.

 

Komentarze (1)
Powstanie 1944 w komiksie
 Oceń wpis
   

Zapraszamy do wzięcia udziału w IV edycji konkursu na komiks „Powstanie ’44 w komiksie”. Tegoroczna edycja konkursu organizowana jest pod hasłem „Morowe Panny”, a motywem przewodnim są kobiety w Powstaniu Warszawskim. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest już tradycyjnie Przemek „Trust” Truściński, honorowym przewodniczącym jury - Henryk Chmielewski „Papcio Chmiel”. Na prace konkursowe czekamy do 1 października 2010 roku.

„Powstanie`44 w komiksie” zyskało uznanie środowiska komiksowego, daje też szansę początkującym artystom. W poprzednich edycjach do konkursu stanęli profesjonaliści - m.in. Ernesto Gonzales i Grzegorz Janusz, Tymek Jezierski,  Rafał Roskowiński, Andrzej Łaski czy Maciej Parowski. Więcej informacji znajduje się na stronie www.1944.pl i www.konkurskomiksowy.1944.pl

Członkowie jury:
Przewodniczący Honorowy – Henryk Chmielewski „Papcio Chmiel” 
Przemysław „Trust” Truściński 
Tomasz Kołodziejczak – przedstawiciel wydawnictwa Egmont
Krzysztof Gawronkiewicz
Szymon Holcman
Karolina Korwin-Piotrowska
Agata Nowicka „Endo”
Jakub Rebelka
Rafał Skarżycki
Katarzyna Utracka - Przedstawiciel MPW
Mirosław Urbaniak „Miras” - – zwycięzca edycji 2009

Nagrody
 I nagroda w wysokości 2 000 euro brutto;
II nagroda w wysokości  1200 euro brutto;
III nagroda w wysokości  800 euro brutto;

Organizator: Muzeum Powstania Warszawskiego

Partner konkursu: Wydawnictwo Egmont Polska - Klub Świata Komiksu

Patroni medialni: Gazeta Stołeczna, gazeta.pl, Gildia

Mecenas konkursu – POCZTA POLSKA
 

Komentarze (1)
Komiksownia nr 3
 Oceń wpis
   

Kilka dni temu na Bałtyckim Festiwalu Komiksu mieliśmy premierę albumu: Komiksownia nr2. Już teraz mamy przyjemność ogłosić plany wydania kolejnego albumu.

Detale:

- pracę może nadesłać każdy rysownik i rysowniczka (jako że staramy się promować pomorskich rysowników najlepiej aby była to osoba z trójmiasta i okolic)

- praca powinna mieć od 2 - 6 stron (czarno-biała lub kolorowa)

- rozdzielczość 300 dpi format A4 pliki najlepiej tif lub można zeskanować u nas.

- termin oddania prac 30 września 2010

 

Album zostanie wydany na koniec jesieni 2010. Będzie on wydany jako kolorowy w formacie A5 (mimo to prace prosimy przysyłać jako A4!)

Motyw przewodni albumu to: AUTOPROMOCJA RYSOWNIKA

Komentarze (0)
O mnie
komiks
Biblioteka Manchattan Gdańsk - Wrzeszcz ul. Grunwaldzka 82 80-001 poniedziałek - sobota 9:00 - 21.00

Ankieta
Jaką działalność powinna rozwinąć pracownia?
organizacja warsztatów
organizacja imprez jak Bałtycki Festiwal Komiksu
wypożyczanie komiksów i powiększanie księgozbioru
wydawanie komiksów młodych zdolnych rysowników
organizacja wystaw i spotkań autorskich
Najnowsze wpisy
2014-09-23 14:05 Warsztaty Komiksowe w Pracowni
2014-07-25 20:11 Wyniki Konkursu
2014-07-23 10:43 Następny Dyskusyjny Klub Komiksu
2014-07-23 10:15 Nagrody GDAK 2014
2014-05-16 12:55 Konkurs Na Pasek Komiksowy