najbliższe spotkania w Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

1. Dnia 30 kwietnia 2010 o godzinie 16.00 odbędzie się sesja RPG systemu DnD (Dungeons and Dragons) prowadzone przez Kabata Filipa. Na sesje przewidziane jest miejsce dla sześciu osób, dlatego też liczy się kolejność zgłoszeń! Serdecznie zapraszamy na sesje ! Mocne wrażenia gwarantowane! :)

Przypominamy przy okazji, że w Pracowni Komiksowej mamy podręczniki do prawie wszystkich systemów do wypożyczenia bądź poczytania na miejscu!

Zgłoszenia przyjmujemy na pracowniane gg: 4668102

 

2. Dnia 29 kwietnia o godzinie 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie DKK (Dyskusyjnego Klubu Komiksowego). Spotkanie to będzie pod znakiem Strażników. Prowadzący dyskusje Przemysław Zawrotny przedstawi świat Watchmanów oraz zmusi do refleksji nawet największych przeciwników tego komiksu.  Serdecznie zapraszamy!

Komentarze (0)
Anime LARP
 Oceń wpis
   

Jak zwykle sobota z LARPami obrodziła w nowe atrakcje. W tą sobotę - 24.04.2010r o godzinie 10.00 zaczyna się LARP pod tytułem YATTA!
czas przewidziany: 3h
wymagania dla graczy: znać sztampowe anime chociaż troszkę: Dragon Ball, Yattamanów, Gigi Trotolla, Czarodziejski z Księżyca, Pokemon
Opis:

Witaj o zacny!

Jak zapewne wiesz światem wstrząsnęła niesamowita wiadomość. W okolicach pustyni pojawiła się ogromna dziura, a w niej metalowa kula. Nikt nie ma pewności co to jest. W okolicznych wioskach zaczęły ginąć dzieci i żółwie. Cały świat drzy w posadach. Dlatego też wysyłamy do Ciebie tą wiadomość drugi superbohaterze. Jesteś nam niezmiernie potrzebny by rozwikłać tą straszną zagadkę. Inni wielcy jak Pikachu, Son Goku, Czarodziejka z Księżyca, L już potwierdzili swoją obecność. A Ty? Pomożesz ratować świat?

 

Komentarze (5)
Warsztaty w Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

Od 19 kwietnia Pracownia Komiksowa rozpoczyna kolejny cykl warsztatów:

- poniedziałki 16:00-18:00 - nauka języka francuskiego dla początkujących - prowadzić będzie Pani Katarzyna Dorobek, która przez wiele lat mieszkała we Francji i związała się z tym krajem. Dla uczestników poza okazją poznania podstaw tego języka będzie to również możliwość zapoznania się z naszymi zbiorami komiksów francuskich. Warsztaty są przeznaczone głównie dla młodzieży i studentów.

- wtorki 16:00-18:00 - scenariusz i rysunek komiksowy - prowadzony przez Kubę Babczyńskiego. Warsztaty przeznaczone zarówno dla najmłodszych jak i bardziej doświadczonych rysowników, którzy chcieliby zapoznać się ze sztuką tworzenia komiksów.

- czwartki 16:00-18:00 - malarstwo i inne techniki tworzenia komiksu - troszeczkę bardziej zaawansowany kurs od wtorkowego - przeznaczony dla rysowników, którzy chcą podszkolić się w warsztacie. Prowadzić będzie Jacek Frąś.

- piątki 14:00-18:00 - klub gier - okazja aby pograć w GO, RPG i zapoznać się z wieloma innymi grami planszowymi dostępnymi w naszej bibliotece. Będzie to również dzień przewidziany na prezentacje filmowe w ramach DKK.

- druga sobota miesiąca 09:00-14:00 - kultura Japonii prowadzona przez Jaśminę Kotlarek - kontynuacja spotkań z zeszłego roku - do udziału w warsztatach zachęcamy szczególnie fanów mangi

- czwarta sobota miesiąca - w godzinach otwarcia pracowni - klub RPG, spotkania na wspólne sesje i LARPY rozgrywane w różnych systemach.

 

UWAGA ZE WZGLĘDU NA OGROMNE ZAINTERESOWANIE WARSZTATAMI, OBOWIĄZUJĄ NA NIE ZAPISY!

Osoby chętne uczestniczyć w warsztatach z języka francuskiego, rysunku i scenariusza komiksowego i malarstwa i innych technik... muszą koniecznie osobiście przyjść do naszej pracowni i zapisać się na stosowną listę. Ilość miejsc ograniczona! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty rozpoczynają się 19 kwietnia i potrwają w tej formie do połowy czerwca.

Wszystkie warsztaty są darmowe!

Komentarze (0)
Baltikon 2010
 Oceń wpis
   

Jako młodzi i prężni fani mangi, anime, rpg oraz komiksu pragniemy zaprosić was na konwent BALTICON 2010. Jest to już druga osłona naszej imprezy, jednakże w roku ubiegłym nosiła ona nazwę OLPICON. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja będzie stała na wysokim poziomie.

Konwent zaczyna się 10 kwietnia 2010 roku (tj. sobota) o godzinie 10:00 w szkole OLPI (Ogólnokształcącym Liceum Programów Indywidualnych) w Gdańsku Oliwie na ul. Polanki 124.

Atrakcje, których można się spodziewać to:

    * DDR, Taiko
    * Cosplay w każdej możliwej postaci wraz z sesjami zdjęciowymi
    * masa konkursów
    * kafejka cosplayowa
    * karaoke
    * Zajęcia z Para Para
    * Larp w klimatach mangowych
    * Japanesse Fashion z zajęciami praktycznymi
    * oraz wiele wiele więcej!


W nocy zapraszamy na maratony filmowe (horror, fantasy oraz anime).
Fanów gier zapraszamy do wzięcia udziału w sesjach RPG, gier bitewnych oraz zagrania w gry planszowe. Atrakcyjne nagrody czekają na uczestników turniejów Magic the Gathering, Jungle Speeda i innych. Specjalną atrakcją, jak co roku, będzie sesja LARP.
Łowcy białych kruków i kolekcjonerzy będą mogli zaopatrzyć się na kiermaszu zaś tych, którzy sami chcieliby się pozbyć własnych zasobów, zapraszamy na pchli targ.

Więcej szczegółów znajdziecie http://olpi.pl/baltikon/forum/viewtopic.php?t=21


 

Komentarze (1)
RPG - sesja
 Oceń wpis
   

Dnia 12 kwietnia 2010 o godzinie 15.00 odbędzie się sesja RPG systemu Zew Cthulhu na bazie powieści Lovecrafta prowadzone przez Macieja Kamińskiego. Na sesje przewidziane jest miejsce dla pięciu osób, dlatego też liczy się kolejność zgłoszeń! Serdecznie zapraszamy na sesje ! Mocne wrażenia gwarantowane! :)

Zgłoszenia przyjmujemy na pracowniane gg: 4668102

 

Komentarze (0)
Nowe godziny otwarcia
 Oceń wpis
   

Informujemy, iż od kwietnia zmieniają się godziny otwarcia Pracowni Komiksowej.

pon, wt, czw, pt: od 10:00 do 18:00

środy: nieczynne

druga i czwarta sobota miesiąca: od 9:00 do 14:00

 

Komentarze (0)
O mnie
komiks
Biblioteka Manchattan Gdańsk - Wrzeszcz ul. Grunwaldzka 82 80-001 poniedziałek - sobota 9:00 - 21.00

Ankieta
Jaką działalność powinna rozwinąć pracownia?
organizacja warsztatów
organizacja imprez jak Bałtycki Festiwal Komiksu
wypożyczanie komiksów i powiększanie księgozbioru
wydawanie komiksów młodych zdolnych rysowników
organizacja wystaw i spotkań autorskich
Najnowsze wpisy
2014-09-23 14:05 Warsztaty Komiksowe w Pracowni
2014-07-25 20:11 Wyniki Konkursu
2014-07-23 10:43 Następny Dyskusyjny Klub Komiksu
2014-07-23 10:15 Nagrody GDAK 2014
2014-05-16 12:55 Konkurs Na Pasek Komiksowy