Pracownia Komiksowa + Gazeta Wyborcza
 Oceń wpis
   

Pracownia Komiksowa rozpoczyna współpracę z Gazetą Wyborczą. Polegać będzie ona na promowaniu młodych i zdolnych rysowników komiksowych przez drukowanie ich pasków. Każdy współpracujący z nami twórca  ma szanse na dołączenie do tego projektu. Detale jak i rozmach zostaną jeszcze ustalone wspólnie z dyrekcją GW, ale ogólny zarys prezentuje się następująco:

- codzienne będzie drukowany pasek komiksowy naszego rysownika, chcielibyśmy aby każdy otrzymał jeden stały dzień w tygodniu;

- sugerowane jest aby paski danego rysownika łączyła fabuła lub postacie (seria);

- również istotnym wymaganiem jest tematyka pasków w jakiś sposób powiązana była z naszym regionem.

 

Wszyscy którzy chcą dołączyć do tej inicjatywy proszeni są o dostarczenie nam 3 przykładowych pasków (proporcje 1:3 lub 1:4, 300dpi). Do 25 września. Spośród nadesłanych prac zostaną wybrane najlepsze, których autorzy będą mieli możliwość promować się w GW.

Zastrzegamy sobie prawo wybrania dowolnej liczby pasków. Podstawowym kryterium jest warsztat i "poprawność polityczna" (czyli np: żadnych treści dla dorosłych).

 

Komentarze (3)
Lekcje biblioteczne dla szkół
 Oceń wpis
   

Pracownia Komiksowa zaprasza zorganizowane grupy z Gdańska i okolic na komiksowe lekcje biblioteczne.

Spotkanie trwa od 90-120 minut, maksymalna wielkość grupy to 26 osób. Tematyka jest zróżnicowana i dostosowana do wieku uczestników (od przedszkola do szkół średnich).

Oto przykładowe konspekty lekcji bibliotecznych

1. Rysunek komiksowy dla najmłodszych (rysowanie postaci komiksowych; zabawy rysunkowe w stylu 'połącz kropki', 'pokoloruj obrazek'; prezentacja komiksów dla dzieci, konkurs rysunkowy na strip komiksowy).

2. Rysunek komiksowy (historia komiksu, quiz o komiksie, rysownie komiksów, tworzenie prostych animacji na kartce, zapoznanie ze zbiorami pracowni, czas wolny na czytanie komiksów).

3. Opowieści o komiksie (historia komiksu, ciekawostki komiksowe, quiz, jak powstaje komiks i jak jest wydawany, czas wolny na zapoznanie się ze zbiorami).

4. Lekcja o Japonii (kaligrafia japońska, manga, ciekawostki z kraju kwitnącej wiśni, czas wolny na zapoznanie się ze zbiorami mang, konkurs rysunku mangowego)

5. Ciekawostki z nauk ścisłych - trochę nietypowy wykład prowadzony przez Pana Pawła - doktoranta z Politechniki Gdańskiej, który opowiada o niespotykanych w szkołach średnich aspektach matematyki, informatyki i fizyki. Wykład ma charakter popularnonaukowy.

 

Tematyka lekcji bibliotecznych może być w dowolny sposób modyfikowana i dostosowywana do potrzeb grupy.

Na lekcje należy umówić się telefonicznie (058) 322-36-35. Najlepiej z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem. Lekcje prowadzone są w godzinach otwarcia pracowni.

 

Komentarze (0)
Klub Go
 Oceń wpis
   

Od 1 września Klub Go ma swoje spotkania w następujących terminach:

poniedziałek - 15:00-19:00 (Pracownia Komiksowa)

czwartek - 16:00-18:00 (w sklepie rebel.pl)

piątek 15:00-19:00 (Pracownia Komiksowa)

Zapraszamy wszystkich fanów tej najstarszej gry planszowej świata, która jest jedną z gier królewskich. W Pracowni Komiksowej klub jest głównie dla początkujących i osób pragnących nauczyć się tej gry. Zapraszamy również graczy silniejszych oraz osoby, które wspólnie z nami pragną poćwiczyć, czy obejrzeć Hikaru no Go - którego seanse są częścią spotkań klubowych.

Mamy już dość dużą i aktywną grupę graczy i zapraszamy kolejne osoby do dołączenia do nas.

 

Komentarze (0)
projekt 24h - eydcja międzynarodowa
 Oceń wpis
   

Jak już zapowiadaliśmy wcześniej - w tym roku Pracownia Komiksowa bierze udział w międzynarodowym konkursie komiksowym "Projekt 24h". Kilka miesięcy temu zorganizowaliśmy próbną edycję tego eventu i zarówno my, jak i uczestnicy byliśmy bardzo zadowoleni z rezultatów.

Teraz czas na właściwą imprezę:

MIEJSCE: Pracownia Komiksowa

DATA: 26 września 2009 (sobota) godzina 12:00

CZAS TRWANIA: 24 godziny

CEL: stworzenie 24-stronnicowego komiksu

ZASADY: O 12:00 podany zostanie temat przewodni, następnie przez 24 godziny rysownicy muszą stworzyć 24-stronnicowy komiks. Należy przynieść własne przybory do rysownia, tusze, kartki (swój warsztat). Dozwolone są prace wykonywane na laptopie i tablecie. Sugerowany format prac to A4 lub A5.

ZAPISY: Aby uczestniczyć w tej imprezie należy koniecznie skontaktować się z nami (telefonicznie lub przez gg). Impreza ma charakter zamknięty dla publiczności.

Prace stworzone w ramach projektu zostaną przez nas wydrukowane.

Rysownicy, którzy zadeklarowali swoją obecność: Jacek Frąś, Jakub Babczyński, Marcin Szymczak, Łukasz Godlewski, Wojtek Olszówka, Tomek Grządziela, Ela Jakubiak, Łukasz Kowalczuk, Igor Wolski, Jacek Kuzierski...

 

Komentarze (0)
O mnie
komiks
Biblioteka Manchattan Gdańsk - Wrzeszcz ul. Grunwaldzka 82 80-001 poniedziałek - sobota 9:00 - 21.00

Ankieta
Jaką działalność powinna rozwinąć pracownia?
organizacja warsztatów
organizacja imprez jak Bałtycki Festiwal Komiksu
wypożyczanie komiksów i powiększanie księgozbioru
wydawanie komiksów młodych zdolnych rysowników
organizacja wystaw i spotkań autorskich
Najnowsze wpisy
2014-09-23 14:05 Warsztaty Komiksowe w Pracowni
2014-07-25 20:11 Wyniki Konkursu
2014-07-23 10:43 Następny Dyskusyjny Klub Komiksu
2014-07-23 10:15 Nagrody GDAK 2014
2014-05-16 12:55 Konkurs Na Pasek Komiksowy