Konkusy na Bałtyckim Festiwalu Komiksu
 Oceń wpis
   

Zapraszamy do wzięcia udziału w dwóch konkursach w ramach Bałtyckiego Festiwalu Komiksu

1. Pomorskie klimaty - druga edycja konkursu na pasek komiksowy przedstawiający charakterystyczne dla Pomorza miejsca, wydarzenia, dowcipy. Uczestnikiem może być każdy - stosowną pracę (strip komiksowy) należy przynieść na BFK.

2. Pasek z Energią i Klimatem - konkurs głównie dla dzieci, o którym pisaliśmy już niejednokrotnie. Dokładny regulamin jest dostępny tutaj.

 

W obu konkursach do wygrania są cenne nagrody rzeczowe. Nauczyciele występujący jako opiekunowie zorganizowanych grup uczestników również mogą liczyć na upominek.

 

 

Komentarze (0)
Aktualności - maj/czerwiec
 Oceń wpis
   

1. Gdyński klub Ucho poszukuje rysowników komiksowych do stworzenia relacji z imprez odbywających się w klubie. Bliższych informacji udzielają pracownicy klubu pod adresem email: ucho@ucho.com.pl

Zapraszamy szczególnie gdyńskich rysowników do zainteresowania się tym tematem.

 

2. Informujemy, że w najbliższy poniedziałek o 17 odbędą się ostatnie zajęcia z tworzenia komiksów. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie organizowanymi przez nas warsztatami informujemy, że kolejny cykl rysunku, kaligrafii japońskiej i wielu innych najprawdopodobniej rozpocznie się we wrześniu.

 

3. Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli organizuje konkurs "Stalowa Wola - Miasto Komiksów" - zapraszamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na tej stronie.

 

4. My oczywiście zapraszamy do udziału w naszym konkursie na Pasek z Energią i Klimatem (informacja w notkach poniżej) oraz do udziału w Bałtyckim Festiwalu Komiksu.

 

5. Wspólnota Gdańska ogłosiła zwycięzców konkursu "Duch Gdańskiej Architektury" - wyniki dostępne są TUTAJ

 

6. Zapraszamy 1. czerwca w godzinach 14-16 na zabawy z okazji Dnia Dziecka. Atrakcje organizujemy wspólnie z naszymi sąsiadami z biblioteki a dostępne będa one na specjalnie przygotowanym stoiku przed biblioteką.

 

7. Zapraszamy 3. czerwca na 16:30 do naszych sąsiadów z filii 50 na otwarcie wystawy rysownika Marka Lenca. Będzie okazja obejrzeć kilkadziesiąt prac autora oraz zdobyć autograf do kolekcji.

 

Komentarze (1)
Bałtycki Festiwal Komiksu 2009
 Oceń wpis
   

Już za niecałe dwa miesiące odbędzie się kolejna edycja Bałtyckiego Festiwalu Komiksu.

Spodziewamy się przyjazdu wielu zagranicznych gości: rysowników, scenarzystów i teoretyków komiksu. W ramach BFK przygotowujemy szereg konkursów, atrakcji i spotkań. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie kącik dla najmłodszych, wykłady z naukowcami zajmującymi się komiksem, warsztaty z rysownikami, giełda, na której największe polskie wydawnictwa będą prezentować swoje nowości i garść innych mniejszych atrakcji.

BFK odbędzie się 27-28. czerwca w głównym gmachu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, ul. Targ Rakowy 5/6

Informacje o BFK będą prezentowane na oficjalnej stronie festiwalu.

 

Już dziś zapraszamy osoby chętne do pomocy przy festiwalu na spotkanie organizacyjne w dniu 25.05 o godzinie 17:30.

Komentarze (0)
O mnie
komiks
Biblioteka Manchattan Gdańsk - Wrzeszcz ul. Grunwaldzka 82 80-001 poniedziałek - sobota 9:00 - 21.00

Ankieta
Jaką działalność powinna rozwinąć pracownia?
organizacja warsztatów
organizacja imprez jak Bałtycki Festiwal Komiksu
wypożyczanie komiksów i powiększanie księgozbioru
wydawanie komiksów młodych zdolnych rysowników
organizacja wystaw i spotkań autorskich
Najnowsze wpisy
2014-09-23 14:05 Warsztaty Komiksowe w Pracowni
2014-07-25 20:11 Wyniki Konkursu
2014-07-23 10:43 Następny Dyskusyjny Klub Komiksu
2014-07-23 10:15 Nagrody GDAK 2014
2014-05-16 12:55 Konkurs Na Pasek Komiksowy