Wystawa prac Tomasza Meringa
 Oceń wpis
   

Komentarze (2)
Polskie Stowarzyszenie Komiksowe
 Oceń wpis
   

Z wielką przyjemnością informujemy o zawiązaniu Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego z siedzibą w Warszawie, która jako stolica Polski i miejsce, gdzie znajdują się siedziby większości wydawnictw komiksowych oraz gdzie mieszka ogromna ilość twórców komiksów jest doskonałym miejscem na zawiązanie tego typu inicjatywy. Stowarzyszenie powstało w wyniku działania grupy entuzjastów i propagatorów sztuki komiksu, do czego impulsem była postępująca integracja środowiska w Warszawie, Radomiu i Gdańsku. Wśród członków–założycieli znajdują się zarówno artyści, wydawcy, jak i fani komiksów. Polskie Stowarzyszenie Komiksowe ma formę stowarzyszenia rejestrowego i jest pierwszym w Polsce stricte komiksowym stowarzyszeniem skupiającym się na propagowaniu tej dziedziny sztuki. Pierwszy Zarząd Stowarzyszenia tworzą: Paweł Timofiejuk (Prezes Zarządu), Tomasz Pastuszka (Wiceprezes Zarządu), Konrad Hildebrand (Wiceprezes Zarządu), Jacek Jastrzębski (Skarbnik) oraz Olga Wróbel (Sekretarz).

Impulsem do powstania Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego była chęć integracji autorów i fanów komiksów w Polsce, a także próba zwrócenia uwagi opinii publicznej na istnienie prężnego i intensywnie działającego środowiska twórczego.

Wśród głównych celów Stowarzyszenia znajdują się: propagowanie sztuki komiksu i wiedzy o komiksie, działanie na rzecz integracji twórców i sympatyków sztuki komiksu, wspieranie autorów komiksów, a także rozwój kontaktów międzynarodowych w zakresie sztuki komiksu. Członkowie Stowarzyszenia pragną inicjować i wspierać działalność twórczą, naukową oraz popularyzatorską dotyczącą komiksu.

Stowarzyszenie zamierza realizować swoje cele między innymi poprzez działalność wydawniczą, wystawienniczą i prasową, organizowanie konferencji, festiwali, spotkań, konkursów. PSK stawia na współpracę z organami administracji publicznej oraz innymi instytucjami i podmiotami propagującymi kulturę polską, której istotną częścią powinien być również polski komiks. Najważniejszym projektem Stowarzyszenia, który zostanie zrealizowany w najbliższych miesiącach, będzie organizacja festiwalu komiksowego w Warszawie oraz wspieranie podobnych inicjatyw na terenie całego kraju.

Stowarzyszenie jest otwarte dla wszystkich, którym bliska jest sztuka komiksu i idea wspierania rozwoju i propagowania tej dziedziny sztuki w naszym kraju. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą przyczynić się do popularyzacji komiksu w Polsce.

źródło: komiks.nast.pl

Komentarze (4)
Narysuj Bajkę - konkurs graficzny
 Oceń wpis
   

Organizator: OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM PROGRAMÓW INDYWIDUALNYCH
w Gdańsku ul. Polanki 124

Regulamin konkursu:
                            
1. Konkurs przeznaczony jest  dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Trójmiasta

2. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń, który złoży  w terminie do 30 listopada 2009 roku do godziny 18.00 minimum 6 ilustracji narysowanych ręcznie lub komputerowo dowolną techniką i wydrukowanych na formacie A4.

3. Prace powinny być opatrzone napisem – hasłem.
    Do pracy prosimy dołączyć kopertę zawierającą :

  • hasło
  • imię i nazwisko autora
  • nazwę i adres szkoły oraz klasę
  • adres zamieszkania i telefon kontaktowy
  • oświadczenie, że praca przesłana na konkurs jest jego autorstwa.

4.  Ilustrujemy bajki nagrodzone w I edycji konkursu "Napisz bajkę"(teksty bajek znajdują się na stronie OLPI) http://olpi.gda.pl/olpi/konkurs-bajka.html

5
. Uczestnik może przesłać na konkurs do 3 prac

6. Złożone na konkurs utwory oceni Komisja konkursowa w skład której wejdą:
Dyrektor Liceum absolwent Państwowej Wyższej Szkoły  Sztuk Plastycznych w Gdańsku malarz, mgr sztuki  absolwentka UMK w Toruniu, mgr sztuki ASP w Gdańsku.

7
. Przewiduje się następujące nagrody:
      Grand Prix- netbook
I     nagroda –  aparat fotograficzny
II    nagroda –  odtwarzacz MP3
III   nagroda –  bajki na CD

Jury może dokonać innego podziału nagród.

8
. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 grudnia 2009 r. o godz.17 w siedzibie szkoły.

9. Prace nagrodzone mogą być wykorzystane przez organizatorów  jednorazowo i bezpłatnie do publikacji w dowolnej formie z podaniem nazwisk autorów w okresie roku od daty rozstrzygnięcia konkursu oaz zostaną zamieszczone na stronie wraz z informacją o wynikach konkursu.

10. Utwory nagrodzone i wyróżnione zostaną przez organizatorów przekazane po ich opracowaniu w darze Dzieciom z Domu Dziecka, Hospicjum lub Szpitala Dziecięcego.

11. Prace złożone na konkurs pozostają własnością organizatora; prawa autorskie służą autorom z zastrzeżeniem p.8,9,10 niniejszego regulaminu.

Komentarze (0)
Impreza Komiksowa
 Oceń wpis
   

Zapraszamy wszystkich naszych czytelników na kolejną imprezę komiksową z cyklu "Noc w Pracowni Komiksowej".

Data: 23.10.2009 (piątek) od 18:00 do godzin porannych następnego dnia

Miejsce: Pracownia Komiksowa, ul. Paderewskiego 11

Zasady: osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica na uczestnictwo w imprezie, będzie również skarbonka na pokrycie kosztów organizacyjnych - 5zł.

Bliższych informacji udziela nasza czytelniczka Monika Zalewska

Przewidziane atrakcje:

- panel o dramach japońskich

- konkursy: o Japonii, o mangach, rysunkowy, kalambury

- nauka gry w go i turniej z nagrodami

- gry planszowe

- pojedynki na matach DDR

- AMV i pokazy dram m.in. Tentei Gakuen, Hana Yori Dango, Devil Beside Me

- J-Rock

- kuchnia japońska (i nie tylko)

 

zapraszamy serdecznie

 

Komentarze (6)
Warsztaty Komiksowe
 Oceń wpis
   

Jak już informowaliśmy od października rozpoczynamy warsztaty w naszej komiksowej bibliotece. Odbywać będą się one codzienne i mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie:

1. Poniedziałek i Piątek - 15:00-19:00 - klub gier - oczywiście najważniejszą grą dla nas jest Go - królewska gra z Japonii, jednakże Pracownia Komiksowa udostępnia swoje progi wszystkim innym fanom gier planszowych czy RPG, którzy nie dysponują wolnym miejscem na swoje spotkania. Zapraszamy wszystkich również do zapoznania się z naszą kolekcją podręczników RPG. W ramach spotkań goistycznych dalej odbywać się będą seanse filmowe "Hikaru no Go"

2. Wtorek 17:00-19:00 - rysunek komiksowy - pierwsze spotkanie odbędzie się 13.10  i zapraszamy na nie wszystkich chętnych. Warsztaty są dla wszystkich niezależnie od wieku i umiejętności, a pierwsze spotkanie ma pozwolić nam zorientować się w przekroju wiekowym uczestników. Dlatego bardzo prosimy o zjawienie się na nim.

3. Czwartek 17:00-19:00 - kultura Japonii - mające charakter warsztatów, wykładów i paneli dyskusyjnych spotkania dla wszystkich fanów kraju kwitnącej wiśni. Każdy kto chce bliżej poznać historię, kulturę i zwyczaje tego kraju powinien nas odwiedzić. Pierwsze spotkanie 15.10.

 

Wszystkie warsztaty są darmowe. Bardzo zachęcamy do przyjścia na pierwsze spotkania abyśmy mogli zorientować się w zainteresowaniu proponowanymi tematami.

 

Nauczycielom przypominamy również o możliwości umówienia się z nami na komiksowe lekcje biblioteczne.

 

 

Komentarze (0)
O mnie
komiks
Biblioteka Manchattan Gdańsk - Wrzeszcz ul. Grunwaldzka 82 80-001 poniedziałek - sobota 9:00 - 21.00

Ankieta
Jaką działalność powinna rozwinąć pracownia?
organizacja warsztatów
organizacja imprez jak Bałtycki Festiwal Komiksu
wypożyczanie komiksów i powiększanie księgozbioru
wydawanie komiksów młodych zdolnych rysowników
organizacja wystaw i spotkań autorskich
Najnowsze wpisy
2014-09-23 14:05 Warsztaty Komiksowe w Pracowni
2014-07-25 20:11 Wyniki Konkursu
2014-07-23 10:43 Następny Dyskusyjny Klub Komiksu
2014-07-23 10:15 Nagrody GDAK 2014
2014-05-16 12:55 Konkurs Na Pasek Komiksowy