Makieta kolejki TT
 Oceń wpis
   

Całkiem niedawno skończyliśmy dwumiesięczną budowę makiety kolejki elektrycznej. Ma ona wymiary 1,5x1,5m. Staraliśmy się nie ponosić żadnych dodatkowych kosztów, więc makietę zbudowaliśmy z podarowanych nam (często 30-letnich) części. Staraliśmy się wykorzystać to co mieliśmy pod ręką (styropian, farby plakatowe, stare modele pojazdów wojskowych), więc makieta nie przedstawia w sposób wierny żadnego okresu historycznego, ani też nie zachowuje dokładnej skali (pociągi w skali TT a modele i wojsko w skali 1:75).

Dla nas jednak nie jest to najważniejsze. Liczy się, iż tanim kosztem zrealizowaliśmy jedno z naszych marzeń z dzieciństwa.

Makieta zbudowana jest na styropianowych płytach pokrytych farba akrylową i potem pomalowanych farbą plakatową. Góry to pianka uszczelniająca do okien również pokryta akrylem i plakatówką. Drzewka to pocięte końcówki ze starej sztucznej choinki. Makieta posiada 3 niezależne tory oraz system oświetlenia (budynków i podświetlenie tunelu, lasów i wody).

Makieta, która spotyka się z ogromnym zainteresowaniem ze strony odwiedzających nas dzieci i dorosłych, najlepiej prezentuje się po zachodzie słońca kiedy można włączyć całe oświetlenie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin.

 

 

 

 

 

 

Komentarze (1)
Album Pracowni Komiksowej - gotowy!
 Oceń wpis
   

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Pracownia Komiksowa odebrała dziś  paczkę z drukarni. Oczywiście w środku znajdował się przygotowany przez nas wcześniej album "Komiksownia nr1"

Zawarliśmy w nim prace czternastu naszych, trójmiejskich rysowników i kilka informacji o naszej pracowni. Posłuży on jako materiał promocyjny naszego trójmiejskiego środowiska. M.in. roześlemy go do wydawnictw współpracujących z naszą pracownią.

Każdy z rysowników, który uczestniczył w tworzeniu albumu może się do nas zgłosić po kilka sztuk dla siebie.

Cieszymy się niezmiernie, iż udało nam się zakończyć ten wielki projekt i zapraszamy do zapoznania się z rezultatami.

okladka

Komentarze (6)
Aktualizacja danych czytelników
 Oceń wpis
   

UWAGA!

Uzupełniamy karty czytelników o numery PESEL i ewentualnie (jeśli brakuje) o numer legitymacji, czy telefonu. Każdy czytelnik rówież zobowiązany jest podpisać druk aktualizacyjny (osoby niepełnoletnie muszą go przekazać rodzicom). 

Nasze działania związane są z planami przejścia wszystkich bibliotek na jeden, spójny system informatyczny - gdzie jedna karta pozwoli czytelnikowi wypożyczyć książki w dowolnej z bibliotek.

Serdecznie zapraszamy naszych czytelników do Pracowni Komiksowej w celu dokonania potrzebnych aktualizacji.

 

Informujemy również, iż nieprzekraczalny termin dostarczania zaległości mija z końcem stycznia. Później zmuszeni będziemy wysyłać monity.

 

Komentarze (0)
O mnie
komiks
Biblioteka Manchattan Gdańsk - Wrzeszcz ul. Grunwaldzka 82 80-001 poniedziałek - sobota 9:00 - 21.00

Ankieta
Jaką działalność powinna rozwinąć pracownia?
organizacja warsztatów
organizacja imprez jak Bałtycki Festiwal Komiksu
wypożyczanie komiksów i powiększanie księgozbioru
wydawanie komiksów młodych zdolnych rysowników
organizacja wystaw i spotkań autorskich
Najnowsze wpisy
2014-09-23 14:05 Warsztaty Komiksowe w Pracowni
2014-07-25 20:11 Wyniki Konkursu
2014-07-23 10:43 Następny Dyskusyjny Klub Komiksu
2014-07-23 10:15 Nagrody GDAK 2014
2014-05-16 12:55 Konkurs Na Pasek Komiksowy