Album Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

Rozpoczynamy realizację zapowiadanego wcześniej projektu albumu komiksowego. Jego ideą jest ukazanie prac trójmiejskich artystów związanych z komiksem i Pracownią Komiksową. Będzie on wydany w kolorze, w formacie A4, na około 48 stronach. Koszt jego produkcji w całości zostanie pokryty ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to szansa do zaprezentowania swojego warsztatu, dla wielu również może być to pierwsza okazja do wydania swoich prac. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi komiksu do współpracy przy tworzeniu tego albumu. Każdy niezależnie od sławy, umiejętności, stylu i doświadczenia może nadesłać nam swoje prace spełniające wymagania przedstawione poniżej:

- 4 strony A4 zbioru prac lub pojedynczej historii (kolor lub czarno białe) dostarczone w formie elektronicznej w jakości min. 150dpi (zalecane 200-300dpi);

- tematyka prac powinna być związana z trójmiastem (morzem, historią, życiem codziennym etc.) lub z samym komiksem (Pracownią Komiksową, tworzeniem komiksów, autorami, imprezami komiksowymi itp.). Nie jest to jednak wymóg bezwzględny. Możemy również zaakceptować inne prace;

- do prac powinna być dołączona notka biograficzna autora wraz ze zdjęciem (zostaną umieszczone w albumie);

- oczywiście osoby nadsyłające muszą być autorami prac, posiadać do nich prawa oraz zgodzić się na ich publikację w albumie.

 

Artyści nie poniosą żadnych kosztów wydania albumu. Każdy kto przyczyni się do jego powstania otrzyma pamiątkowy egzemplarz. Album nie będzie nigdzie sprzedawany - będzie go można jedynie otrzymać "za zasługi dla Pracowni Komiksowej". Planowana wielkość nakładu zależeć będzie od kosztów produkcji.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu i zapoznania się z detalami naszego projektu. Zastrzegamy sobie prawo do wydrukowania w albumie tylko wybranych z nadesłanych prac.

Termin nadsyłania prac mija z końcem września.

 

Komentarze (6)
Mistrzostwa Polski Juniorów Go
 Oceń wpis
   

Mamy przyjemność poinformować, iż w tym roku Mistrzostwa Polski Juniorów Go odbędą się w Pracowni Komiksowej.

Go jest najstarszą grą planszową świata. Ma prawie 4000 lat. Pochodzi z Chin, aczkolwiek najbardziej rozwinęło się w Japonii. W krajach wschodu: Japonia, Chiny, Korea jest jedną z najpopularniejszych gier. Szacuje się, że na całym świecie gra w nią 65 milionów osób.

Zasady Go są niezwykle proste i łatwe do opanowania nawet przez kilkuletnie dzieci. W Polsce w Go gra około 4000 osób, z tego w turniejach bierze udział 500 osób. Pracownia Komiksowa od przeszło roku urządza spotkania dla początkujących i chętnych do nauczenia się tej gry.

Mistrzostwa Polski Juniorów odbędą się w dniach 12-14 września. Odwiedzą nas nie tylko dzieci, ale również i najsilniejsi gracze z całego kraju. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju

http://mpj.go.art.pl/

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas w tym czasie!

 

Komentarze (0)
O mnie
komiks
Biblioteka Manchattan Gdańsk - Wrzeszcz ul. Grunwaldzka 82 80-001 poniedziałek - sobota 9:00 - 21.00

Ankieta
Jaką działalność powinna rozwinąć pracownia?
organizacja warsztatów
organizacja imprez jak Bałtycki Festiwal Komiksu
wypożyczanie komiksów i powiększanie księgozbioru
wydawanie komiksów młodych zdolnych rysowników
organizacja wystaw i spotkań autorskich
Najnowsze wpisy
2014-09-23 14:05 Warsztaty Komiksowe w Pracowni
2014-07-25 20:11 Wyniki Konkursu
2014-07-23 10:43 Następny Dyskusyjny Klub Komiksu
2014-07-23 10:15 Nagrody GDAK 2014
2014-05-16 12:55 Konkurs Na Pasek Komiksowy