Pracownia Komiksowa na Naszej Klasie
 Oceń wpis
   

Wszystkich naszych czytelników informujemy, iż w portalu Nasza-Klasa została dodana Pracownia Komiksowa. Każdy chętny może dopisać się do klasy "Czytelnicy Pracowni Komiksowej". Mamy nadzieję, że pozwoli to bliżej zintegrować środowisko odwiedzających nas osób.

Dokładny adres znajduje się TUTAJ, a klasy czytelników TUTAJ.

Przypominamy też o piątkowej imprezie. Będzie sushi, wydawnictwo WANEKO, konkursy z nagrodami i dużo różnorakiego jedzenia :)

 

Komentarze (0)
Nowy rozkład zajęć
 Oceń wpis
   

Oto nowy rozkład zajęć w Pracowni Komiksowej. Obowiązywać on będzie do końca grudnia.

poniedziałki - 16:15 - DKF i klub teatralny (na zmianę co 2 tygodnie)

wtorki - 17:00 - język japoński (pierwsze zajęcia 4.11)

czwartki - 17:00 - warsztaty z malarstwa (UWAGA: pierwsze zajęcia w piątek 24.10)

piątki - 17:00 - rysunek i scenariusz komiksowy (pierwsze zajęcia 31.10)

 

Przypominamy również o "Nocy z Pracownią Komiksową (31.10), oraz informujemy, że warszaty dla osób zapisanych do projektu "aktywizacji zawodowej" odbędą się o 11:00 w najbliższą sobotę 24.10.

Komentarze (2)
Noc w Pracowni Komiksowej
 Oceń wpis
   

Pracownia Komiksowa ma zaszczyt zaprosić naszych czytelników w dniu 31.10.2008 o godzinie 19:00 na nocną imprezę komiksową. W planach są konkursy, pokazy filmowe, gry i zabawy, oraz wiele niespodzianek.

Każdy uczestnik musi być przebrany za jakąś postać komiksową (przewidujemy konkurs na najlepsze przebranie). Jeśli ktoś ma również możliwość (nie jest to obowiązkowe) prosimy o przyniesienie jakiś przekąsek - sałatki, cukierki, ciastka.

Osoby niepełnoletnie powinny przynieść kartkę od rodziców, iż zgadzają się na Wasz nocny pobyt w Pracowni Komiksowej. Jeśli ktoś nie może zostać całą noc - nie ma problemu, aby wyszedł wcześniej np o 22.

Koniec imprezy o 7 rano.

 

Komentarze (2)
19. Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi
 Oceń wpis
   

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i po raz kolejny zorganizowali naprawdę wspaniałą imprezę. Przybyliśmy tam w sobotę z samego rana i przez cały dzień uczestniczyliśmy w przygotowanych atrakcjach. Nie będziemy tu robić sprawozdania, lecz chcielibyśmy się skupić na faktach istotnych dla naszej Pracowni Komiksowej.

Mieliśmy okazję spotkać większość wydawców komiksowych w Polsce, którzy prezentowali nowości wydawnicze. Chcielibyśmy tu podziękować tym, którzy obdarowali nas swoimi komiksami. Były to wydawnictwa: Egmont Polska, Mucha Comics, Hanami, Atropos. Kolejne wydawnictwa zapewniły nas, iż wkrótce wyślą nam pocztą swoje komiksy - z niecierpliwością oczekujemy na te przesyłki. 

Zaprosiliśmy również gości na nasze gdańskie imprezy. Już w grudniu naszych czytelników czeka spora niespodzianka, natomiast w czerwcu przyszłego roku organizujemy kolejny Bałtycki Festiwal Komiksu.

Tempa nabrały również nasze plany wydania albumu.

Fotki z imprezy można obejrzeć w galerii.

 

Komentarze (0)
Co słychać w Pracowni Komiksowej?
 Oceń wpis
   

Oto garść informacji, które mogą zainteresować naszych czytelników:

1. Przedłużamy o przynajmniej miesiąc termin nadsyłania prac do naszego albumu. Do tej pory zgłosiło się już 8 rysowników, tak więc jeszcze trochę miejsca dla kolejnych chętnych mamy.

2. 23. października odbędą się pierwsze warsztaty ze scenariusza komiksowego. Prowadzić je będzie January Misiak

3. Pod koniec października w piątek (24 lub 31) odbędzie się impreza "Pracownia Komiksowa nocą". W tym dniu nasza Pracownia będzie otwarta całą noc. Przewidujemy szereg atrakcji. Więcej informacji podamy w terminie późniejszym.

4. Osoby zainteresowane konkursem ogłoszonym przez Fundację Leszka Balcerowicza informujemy, iż termin składania prac zostanie przedłużony (więcej informacji na stronie konkursu).

5. Ostatnio otrzymaliśmy setkę nowych komiksów, które powinny być dostępne już w przyszłym tygodni.

6. W najbliższych dniach zamieścimy na naszej galerii zdjęcia z ostatnich imprez (Mistrzostwa Polski Juniorów, II Urodziny Pracowni Komiksowej, spotkania z Jackiem Frąsiem).

Na zakończenie pragniemy przypomnieć, iż maksymalny czas wypożyczenia komiksów u nas to 30 dni. Osób z zaległościami jest coraz więcej i niestety zmuszeni jesteśmy zaostrzyć naszą politykę wobec spóźnialskich.

 

Komentarze (1)
O mnie
komiks
Biblioteka Manchattan Gdańsk - Wrzeszcz ul. Grunwaldzka 82 80-001 poniedziałek - sobota 9:00 - 21.00

Ankieta
Jaką działalność powinna rozwinąć pracownia?
organizacja warsztatów
organizacja imprez jak Bałtycki Festiwal Komiksu
wypożyczanie komiksów i powiększanie księgozbioru
wydawanie komiksów młodych zdolnych rysowników
organizacja wystaw i spotkań autorskich
Najnowsze wpisy
2014-09-23 14:05 Warsztaty Komiksowe w Pracowni
2014-07-25 20:11 Wyniki Konkursu
2014-07-23 10:43 Następny Dyskusyjny Klub Komiksu
2014-07-23 10:15 Nagrody GDAK 2014
2014-05-16 12:55 Konkurs Na Pasek Komiksowy